1956 წელს შედგენილი მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათიდან ირკვევა, რომ ივანე მაჭავარიანს ჰქონდა უმაღლესი განათლება.
1956 წელს შედგენილი მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათიდან ირკვევა, რომ ივანე მაჭავარიანი არასდროს მსახურობდა ჯარში.
1956 წელს შედგენილი მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათიდან ირკვევა, რომ ივანე მაჭავარიანს არასდროს მოუხდია ადმინისტრაციული სასჯელი.
1956 წელს დაწერილი ავტობიოგრაფიიდა ირკვევა, რომ ივანე მაჭავარიანი იყო საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრი.
1956 წელს შედგენილი არტემ ახნაზაროვის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, არტემ ახნაზაროვი იყო უპარტიო.
1956 წელს შედგენილი არტემ ახნაზაროვის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, მისი ნათესავები არ ცხოვრობდნენ საზღვარგარეთ.
1956 წელს შედგენილი არტემ ახნაზაროვის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, იგი არასოდეს ყოფილა საზღვარგარეთ.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, იგი იყო უპარტიო.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, მას არასდროს მოუხდია პარტიული სასჯელი.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, მას არ ჰქონდა სამეცნიერო ხარისხი თუ წოდება.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, იგი ფლობდა ქართულ, რუსულ და ფრანგულ ენებს.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, იგი არასდროს მსახურობდა ძველ არმიაში.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, იგი არასდროს მსახურობდა არმიებსა და რაზმებში, რომლებიც ებრძოდნენ საბჭოთა ხელისუფლებას.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, იგი არ მსახურობდა წითელ არმიაში.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, იგი არასდროს ჩავარდნილა ტყვედ.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, მისი ნათესავები არ ცხოვრობდნენ საზღვარგარეთ.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, იგი არ ყოფილა მიცემული პასუხისგებაში.
1956 წელს შედგენილი სიმონ ქვარიანის საქართველოს მწერალთა კავშირის წევრის პირადი ბარათის თანახმად, მას არ მოუხდია ადმინისტრაციული სასჯელი.
1956 წლის 17 თებერვალს გარდაიცვალა თედო ტიმოთეს ძე სახოკია.
1956 წლის 17 ივლისიდან 23 ივლისამდე ქრისტინე შარაშიძე მკურნალობდა საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის კლინიკურ და ექსპერიმენტულ კარდიოლოგიის ინსტიტუტის დისპანსერში.
1956 წლის 23 ივლისს საქართველოს სსრ მეცნიერებათა აკადემიის კლინიკური და ექსპერიმენტული კარდიოლოგიის ინსტიტუტის კლინიკური განყოფილების გამგემ, ი. მ. გიგინეიშვილმა გასცა ცნობა, რომლის თანახმად, ქრისტინე შარაშიძეს შავი ზღვის სანაპიროზე ხანგრძლივი მკურნალობა სჭირდებოდა.
1956 წლის 26 სექტემბერს მიხეილ ქიქოძემ ქრისტინე შარაშიძეს გაუგზავნა წერილი, რომელშიც წერდა, როგორ მოეწონა ვაჟა-ფშაველას შემოქმედება.
1956 წლის 7 ნოემბერს ქრისტინე შარაშიძემ დას, თამარ შარაშიძეს, გაგრიდან თბილისში ღია ბარათი გაუგზავნა.
1957 წლის აპრილში ქრისტინე შარაშიძეს რუსუდან ორბელმა ლენინგრადიდან თბილისში პირველი მაისის მისალოცად დეპეშა გაუგზავნა.