1918 წლის 27 იანვარს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა აკაკი ჩხენკელი; ესწრებოდნენ: გიორგი ლასხიშვილი, კონსტანტინე მესხი, გიორგი გვაზავა, პავლე საყვარელიძე და გრიგოლ ვეშაპელი. მდივანი – დავით ნახუცრიშვილი. სხდომაზე სამეურნეო სექციას დაევალა კავკასიელი ქართველების გადმოსახლების და დასაბინავებელი ადგილის უზრუნველყოფის ხელშეწყობა.
1918 წლის 27 იანვარს გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა აკაკი ჩხენკელი; ესწრებოდნენ: გიორგი ლასხიშვილი, კონსტანტინე მესხი, გიორგი გვაზავა, პავლე საყვარელიძე და გრიგოლ ვეშაპელი. მდივანი – დავით ნახუცრიშვილი. სხდომაზე გამოირკვა, რომ სამხედრო კავშირი ითხოვდა კორპუსის წარმომადგენელთა კრებას.
1918 წლის 29 იანვარს, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცნობით, ლავრენტი ასათიანი თბილისის სამხარეო კომისრად დაინიშნა. განცხადებას ხელი მოაწერა შინაგან საქმეთა სამინისტროს კომისარმა აკაკი ჩხენკელმა.
1918 წლის 30 იანვარს ეროვნულმა საბჭომ წერილი გაუგზავნა ქონებათა სექციას, სექციის მუშაობის შესახებ მოკლე ანგარიშის წარმოდგენის თაობაზე. ხელს აწერს მდივანი დავით ნახუცრიშვილი.
1918 წლის პირველი თებერვლიდან ნიკანდრო ზაქარიას ძე არველაძე ქუტირის უმაღლეს დაწყებითი სასწავლებლის პედაგოგად დაინიშნა. ფორმულიარის სწორად შედგენას ხელმოწერით ადასტურებს სასწავლებლის გამგე კირილე რუხაძე.
1918 წლის თებერვალში ნოე რამიშვილი, როგორც 1917 წელს რუსეთის დამფუძნებელი კრების არჩეული წევრი, ამიერკავკასიის სეიმში შევიდა.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე მოისმინეს ივანე დურგლიშვილის განცხადება ეროვნული საბჭოს შენობის შესაკეთებელი ხარჯების შესახებ, რომლებიც მამულების მოურავმა პეტრე მამრაძემ შეამცირა.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომას თავმჯდომარეობდა გიორგი გვაზავა; ესწრებოდნენ: პეტრე ქავთარაძე, კონსტანტინე მესხი; სექციის მდივანი – ილია ზურაბიშვილი.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს სამხედრო სექციამ წერილი გაუგზავნა, რომელშიც აღნიშნულია, რომ კომიტეტის შუამდგომლობა ვერ დაკმაყოფილდება, რადგან სექციის განკარგულებაში არ არის იარაღი ქართველ მაჰმადიანთათვის გადასაცემად. ხელს აწერს კონსტანტინე გვარჯალაძე.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომის თავმჯდომარე იყო გიორგი გვაზავა; ესწრებოდნენ პეტრე ქავთარაძე, კონსტანტინე მესხი და სექციის მდივანი, ილია ზურაბიშვილი.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომას თავმჯდომარეობდა გიორგი გვაზავა; ესწრებოდნენ: პეტრე ქავთარაძე, კონსტანტინე მესხი და სექციის მდივანი, ილიას ზურაბიშვილი. კრების დადგენილებით, თბილისის სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკის რწმუნებულთა საგანგებო კრება მოიწვიეს, გაფიცულ მოსამსახურეთა მოთხოვნების განსახილველად.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომამ მოისმინა ივანე დურგლიშვილის განცხადება ეროვნული საბჭოს სადგომის შესაკეთებელი ხარჯების გადახედვის შესახებ და საკითხი პეტრე მამრაძეს გადასცა, წერილობითი განმარტების წარმოსადგენად.
1918 წლის 1 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. რწმუნებულთა სია: გრიგოლ მაღალაშვილი, გაბრიელ თულაშვილი, ივანე ელიაშვილი, გრიგოლ ქურდიანი, ნიკოლოზ არჯევანიძე, კონსტანტინე თულაშვილი, მიხეილ სუმბათაშვილი, ვასილ გაბაშვილი, პავლე თუმანიშვილი, ალექსანდრე სუმბათაშვილი.
1918 წლის 1-ელ თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. რწმუნებულთა სია: მიხეილ მაჩაბელი, მაკარ ჯამბაკურ-ორბელიანი, რევაზ გაბაშვილი, დავით გურამიშვილი, ივანე ციციშვილი, ალექსანდრე ამირეჯიბი, იოსებ მამაცაშვილი, ნიკოლოზ ციციშვილი, დიმიტრი ჯავახიშვილი, ლევან დიასამიძე.
1918 წლის 1 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. რწმუნებულთა სია: ლევან ფურცელაძე, მიხეილ ერისთავი, გრიგოლ ერისთავი, მიხეილ ციციშვილი, ვასილ ფავლენიშვილი, ირაკლი ვეზირიშვილი, ალექსანდრე ჯავახიშვილი, ნიკოლოზ ციციშვილი, მიხეილ გედევანიშვილი, ნიკოლოზ ფალავანდიშვილი.
1918 წლის 1 თებერვალს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ეროვნულ საბჭოს წევრთაგან აირჩიეს ოცდაათი ახალი რწმუნებული, ხოლო სამოცდათხუთმეტი რწმუნებული – ძველი შემადგენლობიდან. რწმუნებულთა სია: შალვა ქარუმიძე, გიორგი თარხან-მოურავი, ლევან ერისთავი, გიორგი ციციშვილი, ილია ციციშვილი, ალექსანდრე ციციშვილი, სულხან ჭავჭავაძე, დავით ჯორჯაძე, ალექსანდრე ჭავჭავაძე, მაქსიმილიანე ჭავჭავაძე.