1922 წლის 3 მარტს მიხა გრიგოლის ძე ცხაკაია საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1894 წლის 14 დეკემბერს ქუთაისის საგუბერნიო ჟანდარმთა სამმართველოს უფროსმა თბილისის ჟანდარმთა სამმართველოს მისწერა, რომ შიო დედაბრიშვილს და თედო სახოკიას 1891 წელს კავშირი ჰქონდათ იოსებ ლაღიაშვილთან.
1886 წელს დიმიტრი ყიფიანი სტავროპოლში გადაასახლეს.
1887 წლის 24 ოქტომბრის ღამეს სტავროპოლში დიმიტრი ყიფიანი მოკლეს. მძინარე მოხუცს თავში სასწორის ქვა ჩაარტყეს.
1922 წლის 3 მარტს მალაქია ტოროშელიძე საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1922 წლის 3 მარტს არაქელა გრიგოლის ძე ოქუაშვილი საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1922 წლის 3 მარტს სილიბისტრო თოდრია საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1886 წელს დიმიტრი ყიფიანმა ეგზარქოს პავლეს მისწერა და საქართველოს დატოვება ურჩია, ქვეყნისა, რომელიც მან პავლე ჩუდეცკის დაკრძალვაზე დაწყევლა.
1887 წელს საქართველოში ჩამოსვენებული დიმიტრი ყიფიანის კუბო პროტესტის ნიშნად მთავარმართებლის სასახლის წინ ჩაატარეს და შემდეგ მთაწმინდის პანთეონში დაკრძალეს.
თედო სახოკიას ცნობით, სან-ფრანცისკოში იოსებ ლაღიაშვილი რუსული გემის მეზღვაურ ჭავჭავაძეს უნახავს. მეზღვაურისვე ინფორმაციით ლაღიაშვილი 1907 ან 1908 წელს გარდაიცვალა.
1902 წელს თბილისში არსებობდა საზოგადოება იმ მოხელეთა დასახმარებლად, რომლებიც ტექსტის გადაწერაზე მუშაობდნენ. საზოგადოებას მთავარმმართებლის საბჭოს წევრმა ა. ნ. სულთან-კრიმ-გირეიმ ათი თუმანი შესწირა.
1922 წლის 3 მარტს მიხეილ იოსების ძე ჩოდრიშვილი საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1918 წლის 26 მაისს ვარლამ ალექსანდრეს ძე შერვაშიძემ საქართველოს დამოუკიდებლობის აქტს მოაწერა ხელი.
1922 წლის 3 მარტს სერგო ივანეს ძე ქავთარაძე საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1918 წლის 18 ივლისს აფხაზთა სახალხო საბჭოში ისიდორე რამიშვილმა განაცხადა, რომ თუ საბჭო მოითხოვდა, საქართველოს ჯარი დაუყოვნებლივ დატოვებდა აფხაზეთს.
1922 წლის 7 მარტს სილიბისტრო თოდრია ცაკის პრეზიდიუმის წევრად აირჩიეს.
1922 წლის 7 მარტს სერგო ივანეს ძე ქავთარაძე ცაკის პრეზიდიუმის წევრად აირჩიეს.
1922 წლის 7 მარტს ფილიპე იესეს ძე მახარაძე ცაკის პრეზიდიუმის წევრად აირჩიეს.
1924 წელს ბენიამინ ჩხიკვიშვილი სხვა ქართველებთან ერთად სუზდალის ციხეში ჩასვეს.
1924 წელს საქართველოში ჩამოსული ბენია ჩხიკვიშვილი დააპატიმრეს.
1908 წელს ოდესაში გამართულ სასამართლოზე ბენია ჩხიკვიშვილს 4 წლით კატორღა მიუსაჯეს.
1905 წლის 20 ოქტომბერს ნასაკირალის უღელტეხილზე რუსეთის რაზმზე თავდასხმის ერთი-ერთი ორგანიზატორი იყო ბენია ჩხიკვიშვილი.
1905 წელს გურულებმა შექმნეს გურიის რესპუბლიკა და პრეზიდენტად ბენია ჩხიკვიშვილი აირჩიეს.
1924 წელს ბენია ჩხიკვიშვილი აჯანყებაში მონაწილეობის მისაღებად ფარულად დაბრუნდა საქართველოში.