1917 წლის 13 ნოემბრის გაზეთის „ხმა ქართველი ქალისა“ N30 ცნობით, ქუთაისის ქალთა კლუბის სასარგებლოდ ელენე ნადარეიშვილის მეუღლის მიერ ქ. გუდაუთაში შეგროვებულის ფულის შემომწირველთა სია: ელენე ნიკოლოზის ასული ნადარეიშვილი, ეკატირინა გიორგის ასული ნადარეიშვილი, ელიჩკა ფარნას ასული ნადარეიშვილი, მარიამ უჩანეს ასული ქაჯაია, ოსანა სპირდონის ასული არჯავანიძე, ლუბა ჭოჭია, კატო ადამია, ნინა დავითის ასული ნადარეიშვილი, ლიდა გიორგის ასული გობეჩია, სონია ხოფერია, მატრონე გიორგის ასული კაკაბაძე, აგრაფინა გაბუნია, ვერა პერტენავა, ტერეზია ფილიპეს ასული ლაკერბაია, პარასკევა დიმიტრის ასული გოგინავა, ვარია მასხულია, ვალენტინა ლაკერბაია, ქსენია ნადარეიშვილი.
1917 წლის 13 ნოემბერს საისტორიო და საეთნოგრაფიო საზოგადოებამ წერილი გაუგზავნა საქართველოს ეროვნულ ინტერპარტიულ საბჭოს ეროვნულ ყრილობაზე დასწრების შესაძლებლობის შესახებ. ხელს აწერს ექვთიმე თაყაიშვილი.
1917 წლის 15 ნოემბერს ლეჩხუმის მაზრის აღმასრულებელმა კომიტეტმა ეროვნულ ყრილობაზე დასასწრებად დავით დვალი წარადგინა.
1917 წლის 15 ნოემბერს საქართელოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს წერილი მისწერა კახეთის რკინიგზის საზოგადოების გამგეობამ, რომელშიც აღნიშნულია, რომ საქართველოს ეროვნულ ყრილობას დაესწრება მათი წარმომადგენელი ფილიპე გოგიჩაიშვილი.
1917 წლის 15 ნოემბერს საქართელოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს წერილი მისწერა ქართულ სიტყვა-კაზმული მწერლობის საზოგადოებამ, რომელშიც აღნიშნულია, რომ საქართველოს ეროვნულ ყრილობას დაესწრება მათი წარმომადგენელი, შიო დედაბრიშვილი.
1917 წლის 15 ნოემბერს განათლების საზოგადოების გამგეობამ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს გაუგზავნა წერილი, რომელშიც აღნიშნულია, რომ საქართველოს ეროვნულ ყრილობას დაესწრებოდა მათი წარმომადგენელი ანასტასია წერეთელი.
1917 წლის 15 ნოემბერს გაზეთ „ვოზროჟდენიეს" გამომცემლობამ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს გაუგზავნა წერილი, რომელშიც აღნიშნულია, რომ საქართველოს ეროვნულ ყრილობას დაესწრებოდა მათი წარმომადგენელი გიორგი ამირეჯიბი.
1917 წლის 15 ნოემბერს ამიერკავკასიის ბანკის გამგეობამ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს გაუგზავნა წერილი, რომელშიც აღნიშნულია, რომ საქართველოს ეროვნულ ყრილობას დაესწრებოდნენ მათი წარმომადგენლები – იასონ ლორთქიფანიძე და დავით ხოშტარია.
1917 წლის 15 ნოემბერს ფრანგ-ქართველთა კავშირმა წერილი გაუგზავნა საქართველოს ეროვნულ ინტერპარტიულ საბჭოს ეროვნულ ყრილობაზე დასასწრებად კანდიდატების წარდგენის აუცილებლობაზე. ხელს აწერს სიმონ ქვარიანი.
1917 წლის 15 ნოემბერს ქართველ სტუდენტთა სამეურნეო საზოგადოებამ წერილი გაუგზავნა საქართველოს ეროვნულ ინტერპარტიულ საბჭოს თავმჯდომარეს, აკაკი ჩხენკელს, რომელშიც აღნიშნავდა, რომ მისი მიზანი იყო სტუდენტ-აგრონომთა ხელშეწყობა სოფელთან დასაახლოებლად და გლეხური მეურნეობის შესწავლა, ასევე ინტერპარტიული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტისგან ითხოვდნენ ეროვნულ ყრილობაზე დასწრების უფლებას.
1917 წლის 16 ნოემბერს სახალხო სკოლების დირექტორმა ფედოსია ალექსანდრეს ასული ანჯაფარიძე ონტოფოს უმაღლეს დაწყებით სასწავლებელში მასწავლებლის მოვალეობის აღმასრულებლად დაინიშნა.
1917 წლის 16 ნოემბერს ლეჩხუმის მაზრის აღმასრულებელმა კომიტეტმა ეროვნულ ყრილობაზე დასასწრებად შოთა გელოვანი და დავით კერესელიძე წარადგინა.
1917 წლის 16 ნოემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს ქართველ სტუდენტთა სამეურნეო საზოგადოებამ გაუგზავნა წერილი, რომელშიც აღნიშნული იყო, რომ საქართველოს ეროვნულ ყრილობას დაესწრებოდა მათი წარმომადგენელი ნიკოლოზ იოსელიანი.
1917 წლის 16 ნოემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელმა საზოგადოებამ წერილი გაუგზავნა ეროვნულ ინტერპარტიულ საბჭოს ეროვნულ ყრილობაზე ბაქოელი ქართველებიდან სვიმონ კვიტაშვილისა და სიო ჭანტურიშვილის წარდგენისა და დასწრების შესაძლებლობის შესახებ.
1917 წლის 16 ნოემბერს მომღერალ-მუსიკოსთა კავშირმა საქართველოს ეროვნულ ინტერპარტიულ საბჭოს ეროვნულ ყრილობაზე დასასწრებად ორი კანდიდატი წარუდგინა: იოსებ იმედაშვილი და კონსტანტინე ფოცხვერაშვილი.
1917 წლის 17 ნოემბერს არზრუმის გამგეობამ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს მისწერა, რომ საქართველოს ეროვნულ ყრილობას მათი წარმომადგენელი ალექსანდრე ციციშვილი უნდა დასწრებოდა.
1917 წლის 17 ნოემბერს ქუთაისის ვაჭარ მრეწველთა და ხელოსანთა საზოგადოებამ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელ კომიტეტს მისწერა, რომ საქართველოს ეროვნულ ყრილობას მათი წარმომადგენელი ნიკოლოზ ნიკოლაძე დაესწრებოდა.
1917 წლის 17 ნოემბერს გორის ქართველ ვაჭართა და მრეწველთა კავშირმა გამოსცა მოწმობა, რომლის თანახმადაც ზაქარია ქიტიაშვილი არჩეული იყო ეროვნულ ყრილობაზე დასასწრებად.
1917 წლის 17 ნოემბერს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტიის ქუთაისის საგუბერნიო კომიტეტმა გამოსცა მანდატი, რომელიც ადასტურებდა დანიელ მახარაშვილის არჩევას პარტიის წარმომადგენლად ინტერპარტიული საბჭოს მიერ მოწვეული ეროვნული საბჭოს კრებაზე.
1917 წლის 17 ნოემბერს დასავლეთ საქართელოს სახალხო მასწავლებელთა კავშირის მთავარმა გამგეობამ გამოსცა მანდატი, რომელიც ადასტურებდა ილია თევზაძის არჩევას პარტიის წარმომადგენლად ინტერპარტიული საბჭოს მიერ მოწვეულ ეროვნული საბჭოს კრებაზე.
1917 წლის 18 ნოემბერს თელავის სამაზრო აღმასრულებელმა კომიტეტმა ეროვნულ ყრილობაზე დასასწრებად რაფიელ ჩიხლაძე წარადგინა.