1918 წელს გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურული საქართველოს დემოკრატიული რესპუბლიკის ფინანსთა და ვაჭრობ-მრეწველობის მინისტრი იყო.
1918 წელს სერგო ივანეს ძე ქავთარაძე ვლადიკავკაზის საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე იყო.
1918 წელს ნიკოლოზ სიმონის ძე ჩხეიძე ამიერკავკასიის სეიმის თავმჯდომარე იყო.
1918 წელს იაკობ ფანცხავამ შეადგინა მემარცხენე სოციალისტ-ფედერალისტთა მაშვრალთა პარტიის მანიფესტი.
1918 წელს იაკოს ფანცხავას შედგენილი მემარცხენე სოციალისტ-ფედერალისტთა მაშვრალთა პარტიის მანიფესტი დაიბეჭდა გაზეთში „ახალი ნაკადი“.
1918 წელს გორის მაზრის სოფელ წითელ საყდარში თათართა შემოსევას შეფარებულ ლტოლვილთა შორის იმყოფებოდა ვასილ კოპტონაშვილი.
1918 წელს მესხეთ-ჯავახეთში თათართა შემოსევის დროს განადგურდა ვასილ კოპტონაშვილის ნაწერების დედნები.
1918 წელს თათართა შემოსევამ მესხეთ-ჯავახეთში გაანადგურა ვასილ კოპტონაშვილის ოჯახის ქონება და მდიდარი წიგნთსაცავი.
1918-1923 წლებში ვასილ კოპტონაშვილი მანგლისის ახლად გახსნილ პროგიმნაზიაში ქართულ ენას ასწავლიდა.
იაკობ ფანცხავა 1918 წლამდე ქუთაისში ყოფნის პერიოდში იყო საგუბერნიო კომიტეტის თავმჯდომარე.
1918 წელს ნიკოლოზ ჩხეიძე ამიერკავკასიის სეიმის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1918 წელს შალვა ნუცუბიძე თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოსოფიის კათედრაზე მიიწვიეს.
1918 წელს იოსებ პავლეს ძე გობეჩია საქართველოს სოციალისტ-რევოლუციონერთა პარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1918 წელს, საქართველოს დამოუკიდებლობის გამოცხადების შემდეგ, იოსებ პავლეს ძე გობეჩია სოციალისტ-რევოლუციონერთა საპარლამენტო ფრაქციის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1918 წელს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციას გადაეცა ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის სხვადასხვა დოკუმენტაცია, კერძოდ, დიმიტრი ჩოლოყაშვილის მიერ შეძენილი ელექტროსადგურის ნასყიდობისა და ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობისათვის გადაცემის აქტები.
1918 წელს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის თავმჯდომარეს, გიორგი გვაზავას გადაეცა ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის სხვადასხვა დოკუმენტაცია, კერძოდ, თავადაზნაურობასა და რუს-აზიურ ბანკს შორის გაფორმებული პირობის წერილი რკინიგზის აქციების განაღდების შესახებ.
1918 წელს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის თავმჯდომარეს, გიორგი გვაზავას გადაეცა ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის სხვადასხვა დოკუმენტაცია. კერძოდ, თავადაზნაურობასა და რუს-აზიურ ბანკს შორის გაფორმებული პირობის წერილი რკინიგზის დამატებითი აქციების შესახებ.