1920 წლის 3 დეკემბერს სახალხო განათლების მინისტრობა გრიგოლ ლორთქიფანიძეს დაეკისრა, ხოლო სამხედრო მინისტრის პოსტი ნიკოლოზ (პარმენ) ჭიჭინაძემ დაიკავა.
1920 წლის 3 დეკემბერს უნივერსიტეტის პროფესორთა საბჭომ მიიღო დადგენილება პოლიტექნიკური ფაკულტეტის გახსნის შესახებ. საკითხის შესასწავლად აირჩიეს კომისია ასეთი შემადგენლობით: ივანე ჯავახიშვილი, ანდრია რაზმაძე, ალექსანდრე დიდებულიძე და ალექსანდრე ჯავახიშვილი.
განათლების მინისტრის მოადგილე ნოე ცინცაძის 1920 წლის 4 დეკემბრის ბრძანებით, 1-ლი დეკემბრიდან ვალერიანე კანდელაკი ქუთაისის ვაჟთა მესამე გიმნაზიის დირექტორად დაინიშნა.
1920 წლის 7 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს მოხსენება მაღაზიისა და საწყობის აღწერის შესახებ. გამგეობამ თევდორე გაბრიელის ძე კიკვაძეს სთხოვა, მომავალი კრებისთვის წარმოედგინა გეგმა, რომლის მიხედვითაც აღწერას მაღაზიის დაკეტვის გარეშე შეძლებდნენ.
1920 წლის 7 დეკემბერს დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე გამომცემლობის ხელმძღვანელობა პრეზიდიუმს დაავალეს.
1920 წლის 7 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე თევდორე გაბრიელის ძე კიკვაძემ წიგნების გამომცემლობის ხელმძღვანელობაზე უარი განაცხადა.
1920 წლის 7 დეკემბერს თევდორე კიკვაძე, ვარლამ ბურჯანაძე, იოსებ გიორგობიანი, ვასილ წულაძე, მეთოდე კაკაბაძე და სეით იაშვილი დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომას დაესწრნენ.
1920 წლის 7 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს გიორგი ნაკაშიძის თხოვნა წიგნსაცავიდან ნიკო მარის ნაწერების შინ გატანების შესახებ. გამგეობამ უარი უთხრა.
1920 წლის 7 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს ანასტასია გრიგოლის ასული კლდიაშვილის თხოვნა პანთეონში მისი ძმის, სვიმონ კლდიაშვილის, საფლავზე ძეგლისა და მოაჯირის გაკეთების შესახებ. გამგეობამ ნება დართო, თუ პანთეონის კომისია გაუწევდა ზედამხედველობას.
1920 წლის 9 დეკემბერს ევგენი გეგეჭკორი ინგლისის პრემიერმინისტრმა დევიდ ლოიდ ჯორჯმა მიიღო. გეგეჭკორმა ლოიდ ჯორჯს საქართველოს იმდროინდელი მდგომარეობა და ამიერკავკასიის პოლიტიკური გარემოებები გააცნო.
1920 წლის 14 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე გადაწყვიტეს, 1-ლი იანვრიდან მაღაზიის გამგედ სამსონ დავითის ძე ბახტაძე მიეწვიათ და თვიურად 15 000 მანეთი მიეცათ.
1920 წლის 14 დეკემბერს დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე აღნიშნეს, რომ დაწესებულებები ვალდებული იყვნენ 15 დეკემბრამდე მუშა-მოსამსახურეთა ყველა ოჯახისთვის 5 000 მანეთი მიეცათ.
1920 წლის 14 დეკემბერს ვარლამ ბურჯანაძე, მეთოდე კაკაბაძე, იოსებ გიორგობიანი, სეით იაშვილი და ვასილ წულაძე დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომას დაესწრნენ.
1920 წლის 14 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს და ცნობად მიიღეს მაღაზიის გამგის, ივანე გიორგის ძე ავალიშვილის, განცხადება 1-ელი იანვრიდან თანამდებობის დატოვების შესახებ.
1920 წლის 14 დეკემბერს დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე საზოგადოების ქონების 2 მილიონად დაზღვევა გადაწყვიტეს.
1920 წლის 14 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს იასონ გიორგის ძე ჭუმბურიძის თხოვნა თავისი შედგენილი „ფიზიკური გეოგრაფიის“ გამოცემის შესახებ.
1920 წლის 14 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს დუტუ მეგრელის თხოვნა თავისი წიგნების ჰონორარიდან ავანსის მიცემის შესახებ. გამგეობამ 10 000 მანეთის მიცემა გადაწყვიტა.
1920 წლის 14 დეკემბერს დავით კარიჭაშვილის თავმჯდომარეობით გამართულ ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე აღნიშნეს, რომ, მუშათა მაგიდის განცხადებით, დაწესებულებები ვალდებულნი იყვნენ 15 დეკემბრამდე ყველა მუშა-მოსამსახურის ოჯახისთვის წარედგინათ 5 000 მანეთი, რაც საზოგადოებისთვის ერთიანად 63 000 მანეთს შეადგენდა.
1920 წლის 15 დეკემბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარი გამგეობის პირველი ნოემბრისა და 9 დეკემბრის დადგენილებების თანახმად, დეკანოზმა იროდიონ ოქროპირიძემ ცხინვალში საზოგადო კრება მოიწვია, მაგრამ წევრთა სიმცირის გამო კრება არ შედგა.