1921 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ეკატერინე ალექსანდრეს ასული ალექსი-მესხიშვილი ვლადიმერ ალექსი-მესხიშვილის ოჯახის წევრი იყო.
1921 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ნინო დიმიტრის ასული ალექსი-მესხიშვილი ვლადიმერ ალექსი-მესხიშვილის ოჯახის წევრი იყო.
1921 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, ვლადიმერ ვლადიმერის ძე ალექსი-მესხიშვილი ვლადიმერ ალექსი-მესხიშვილის შვილი იყო.
1921 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, შალვა ვლადიმერის ძე ალექსი-მესხიშვილი ვლადიმერ ალექსი-მესხიშვილის შვილი იყო.
1920 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ მსახიობ ვლადიმერ ალექსი-მესხიშვილის ოჯახი: ნინო დიმიტრის ასული, ეკატერინე ალექსანდრეს ასული, შალვა და ვლადიმერ ვლადიმერის ძე ალექსი-მესხიშვილები იუწყებიან, რომ 5 იანვარს ქაშვეთის ეკლესიაში გადაიხდიდნენ მისი 40 დღის პანაშვიდს.
1920 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ თბილისის დრამატული საზოგადოების გამგეობა და მსახიობთა კავშირი იუწყება, რომ 5 იანვარს მსახიობ ვლადიმერ ალექსი-მესხიშვილის სულის მოსახსენიებლად ქაშვეთის ეკლესიაში დანიშნული იყო პანაშვიდი.
1921 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა სპირიდონ კედიას წერილი „ზნეობისათვის“.
1921 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ სპირიდონ კედიას მეთაური წერილი „ერთა ლიგა“ გამოქვეყნდა.
1921 წლის 5 იანვარს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრი ამბერკი თომას ძე ელიავა გარდაიცვალა.
1921 წლის 5 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ (რედაქტორი სპირიდონ კედია) რუბრიკაში „ჩვენი კორესპონდენტები“ შეუპოვარის ფსევდონიმით გამოქვეყნდა წერილი „ქსნის ხეობა“.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს ცნობით, დარია რევაზის ასული ვაჩნაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრ გიორგი რევაზის ძე ვაჩნაძის და იყო.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს ცნობით, იულია რევაზის ასული ვაჩნაძე-ჯავროვისა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრ გიორგი რევაზის ძე ვაჩნაძის და იყო.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს ცნობით, ივანე რევაზის ძე ვაჩნაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრ გიორგი რევაზის ძე ვაჩნაძის ძმა იყო.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს ცნობით, ალექსანდრე რევაზის ძე ვაჩნაძე ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრ გიორგი რევაზის ძე ვაჩნაძის ძმა იყო.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, პეტრე ნიკოლოზის ძე ციხისთავიშვილი ელისაბედ (ლიზა) ნიკოლოზის ასული ციხისთავიშვილის მეუღლე იყო.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, დარია დავითის ასული ფალავანდიშვილი-გედევანიშვილისა რახიელ დიმიტრის ასული ამირეჯიბი-ფალავანდიშვილისას შვილი იყო.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, გიორგი ივანეს ძე ჯორჯაძე ივანე გიორგის ძე ჯორჯაძის შვილი იყო.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, სუსანა მოროისის ასული ჯორჯაძისა ივანე გიორგის ძე ჯორჯაძის მეუღლე იყო.
1921 წლის 6 იანვარს ქართველთა შორის წერა კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრ ივანე გიორგის ძე ჯორჯაძეს ვერის სასაფლაოზე 40 დღის პანაშვიდს გადაუხდიდნენ.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ ბრილლის ფსევდონიმით გამოქვეყნდა გრიგოლ ნიკოლოზის ძე დიასამიძის წერილი „ახალი წელი საზმანიოში (თითქო-სინამდვილე)“.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა „გიორგი გვაზავას სიტყვა დამფუძნებელ კრებაში (კონსტიტუციის პროექტის შესახებ)“.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა „სპირიდონ კედიას სიტყვა დამფუძნებელ კრებაში“.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა სპირიდონ კედიას მეთაური წერილი „ახალი ავანტიურა“.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, სამსონ მიხეილის ძე ფალავანდიშვილი ვასილ თუხარელის სიძე იყო.
1921 წლის 6 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, სერგეი ნიკოლოზის ძე ყაზახაშვილი ელისაბედ (ლიზა) ნიკოლოზის ასულ ციხისთავიშვილის ძმა იყო.