1921 წლის 11 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე გადაწყდა, საზოგადოების ბათუმის განყოფილებისთვის ეთხოვათ ნ. ლაშხიას შესახებ ცნობების მიწოდება.
1921 წლის 11 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე განიხილეს ნ. ლაშხიას თხოვნა ხერთვისში მაჰმადიანი ქართველებისთვის წიგნების გაგზავნის შესახებ. გამგეობამ 3 მანეთის წიგნების გაგზავნა გადაწყვიტა.
1921 წლის 11 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა კოტე აფხაზის „ფინანსიური კრიზისის შესახებ“ (მოხსენების თეზისები კონფერენციაზე).
1921 წლის 11 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა რევაზ გაბაშვილის წერილი „სოციალ-დემოკრატიული კონფერენციის გამო“.
1921 წლის 11 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ (რედაქტორი გრიგოლ ვეშაპელი) გამოქვეყნდა მეთაური წერილი „შეიმანი და საქართველო“.
1921 წლის 12 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ (რედაქტორი გრიგოლ ვეშაპელი) მოხუცის ფსევდონიმით გამოქვეყნდა წერილი „მწარე ფიქრები“ (ნაწილი 13, ცხოვრება და თეორია).
1921 წლის 12 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა დათა ვაჩნაძის წერილი „ადმინისტრაციის ბოროტმოქმედებანი კახეთში“.
1921 წლის 12 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ გიორგი ალექსანდრეს ძე წინამძღვრიშვილი მშობლებითურთ აუწყებს ახლობლებს, რომ 15 თებერვალს სოფელ ახაშენში მეუღლის, ვერა წინამძღვრიშვილის წლის წირვა და საფლავის კურთხევა გაიმართებოდა.
1921 წლის 15 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს ქალაქთა კავშირის სტამბის გამგის, ნესტორ გელოვანის განცხადება „დედა ენის“ პირველი და მეორე ნაწილების აწყობა-დაბეჭდვის ანგარიშში თითოეულ წიგნში 9-11 მანეთამდე გადახდის შესახებ. დაადგინეს, გელოვანისთვის თითო წიგნში დამატებით თითო მანეთი მიეცათ, სულ 200.000 მანეთი. ხელს აწერს დავით კარიჭაშვილი.
1921 წლის 15 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდომაზე აკაკი წერეთლის ნების აღმსრულებელმა კოტე აბდუშელიშვილმა გამგეობას სთხოვა, აკაკის მეუღლისა და შვილის საზღვარგარეთიდან დაბრუნებამდე მისი ნაანდერძევი მამული შორაპნის ერობისთვის არ გადაეცა. გამგეობამ სხვიტორის მამულის გადაცემის საკითხი აღარ განიხილა, რადგან შორაპნის ერობისგან ამ საქმესთან დაკავშირებით პასუხი არ ჰქონდა მიღებული.
1921 წლის 15 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდომაზე განიხილეს ვასილ ბარნოვის თხოვნა 30 000 მანეთი მიეცათ თავისი წიგნების ჰონორარიდან. განჩინებით ბარნოვის თხოვნა დაკმაყოფილდა.
1921 წლის 15 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდომაზე განიხილეს ალექსანდრე წერეთლის თხოვნა, რამდენიმე დღით მუზეუმიდან მიეცათ 1911 წლის „სახალხო“ გაზეთის კომპლექტი. განჩინებით მისი თხოვნა დაკმაყოფილდა.
1921 წლის 15 თებერვალს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდომაზე განიხილეს თხოვნა, რომელიც ეხებოდა მუშათა მაგიდაში თითოეულ მოსამსახურე მუშაზე 10000 მანეთის შეტანას თებერვლის ზარალის ასანაზღაურებლად. გამგეობამ ეს თხოვნა დააკმაყოფილა.
1921 წლის 15 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდომას სეით იაშვილი სთხოვს, მიეცეს მისი წიგნების ჰონორარიდან თანხა, ან ერთბაშად ან ყოველთვიურად. გამგეობამ დაადგინა, მიეცა იაშვილისთვის 1-ლი თებერვლიდან თვეში 25000 მანეთი. თავის მხრივ, იაშვილს ყოველთვიურად უნდა ჩაებარებინა საზოგადობისათვის საჭირო რაოდენობის წიგნი.
1921 წლის 15 თებერვალს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდომაზე განიხილეს დავით კარიჭაშვილის განცხადება საკანცელარიო ნივთების შეძენის თაობაზე. განცხადების თანახმად, მაღაზიის გამგეს უნდა ჰქონოდა უფლება, პრეზიდიუმის ნებართვით შეეძინა საკანცელარიო ნივთები 200000 მანეთის ფარგლებში. გამგეობამ ეს წინანადება მიიღო.
1921 წლის 15 თებერვალს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდოზე განიხილეს საკითხი, რომელიც ეხებოდა თბილისის გუბერნიის საადგილმამულო ბანკის გირავნობის ფურცლების გაყიდვას. ტირაჟში გამოსული 13 ჟურნალის გარდა საზოგადოებას ჰქონდა 104000 მანეთის ღირებულების ფურცელი. საზოგადო კრებამ დაადგინა ფურცლების გაყიდვა. განჩინების თანახმად, გადაწყდა ცნობების შეკრება გირავნობის ფურცლების შესახებ.
1921 წლის 15 თებერვალს ქშწკგ საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდომას აცნობეს, რომ ტირაჟით გამოვიდა თბილისის გუბერნიის საადგილმამულო ბანკის გირავნობის ფურცლები. ფურცლის ნომინალური ფასი იყო 5300 მანეთი. განჩინებით ეს საკითხი ცნობად მიიღეს.
1921 წლის 15 თებერვალს ქ. შ. წ. კ. გ. საზოგადოების მთავარი გამგეობის სხდომაზე განიხილეს საწყობის აღწერის კომისიის არჩევის საკითხი. გამგეობამ დაავალა პრეზიდიუმს საწყობის აღმწერის დაქირავება და აღწერის აქტის შემდეგ სხდომაზე წარდგენა.
1921 წლის 15 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა წერილი „სერ. ქავთარაძე“ (რუსეთის ს. ფ. ს. რ. წარმომადგენლობის პირველი მრჩეველი).
1921 წლის 15 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა ექვთიმე თაყაიშვილის წერილი „სიძველეთა დაცვა“ (გაგრძელება).
1921 წლის 15 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ გამოქვეყნდა მიხეილ ჯავახიშვილის წერილი „ბრძოლის ასპარეზი“.
1921 წლის 15 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“გამოქვეყნდა რ. ინგილოს წერილი „წითელი სომხეთის შემოტევა“.
1921 წლის 16 თებერვალს სამხედრო საბჭომ გენერალ ილია ოდიშელიძის ნაცვლად მთავარსარდლად გენერალი გიორგი კვინიტაძე დანიშნა.
1921 წლის 17 თებერვლის გაზეთ „საქართველოში“ (რედაქტორი გრიგოლ ვეშაპელი) გამოქვეყნდა მეთაური წერილი „ფხიზლად ქართველებო!“.
1921 წლის 18 თებერვალს ტაბახმელაში მებრძოლი იუნკრების სკოლის მოსწავლეები ნოე ჟორდანიამ და გიორგი კვინიტაძემ მოინახულეს.