1922 წელს ბუდუ მდივანი საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრი იყო.
1922 წელს შალვა ელიავა საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრი იყო.
1922 წელს ივანე ბეჟანის ძე ბოლქვაძე საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრობის კანდიდატი იყო.
1922 წლის 15 სექტემბერს ივანე ბეჟანის ძე ბოლქვაძე საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის სხდომას დაესწრო.
1922 წლის სექტემბერში მალაქია ტოროშელიძემ საბჭოთა რესპუბლიკების ავტორიზაციის იდეას მხარი არ დაუჭირა.
1922 წლის აგვისტოში ბუდუ მდივანს ცენტრალური კომიტეტის პლენუმისთვის დამოუკიდებელი რესპუბლიკებისა და რუსეთის სფს რესპუბლიკის ურთიერთდამოკიდებულების შესახებ მოხსენების მომზადება დაავალეს.
1922 წლის ბოლოს ფილიპე მახარაძემ საქართველოს კომპარტიის ცენტრალურ კომიტეტში მუშაობას თავი დაანება.
1922 წლის შემოდგომაზე მიხა ცხაკაია საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრი გახდა.
1922 წელს სერგო ორჯონიკიძემ რუსეთის ცენტრალურ კომიტეტში დასვა საკითხი საქართველოდან ფილიპე მახარაძის გაწვევის შესახებ.
1922 წელს შალვა ელიავა საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის ძველი შემადგენლობიდან ახალში გადავიდა.
1922 წლის შემოდგომაზე შალვა ელიავა საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის ძველი შემადგენლობის წინააღმდეგ იბრძოდა.
1922 წელს შალვა ზურაბის ძე ელიავა საქართველოს კომპარტიის ახალი ცენტრალური კომიტეტის წევრად დანიშნეს.
1922 წლის ბოლოს ბუდუ მდივანმა საქართველოს კომპარტიის ცენტრალურ კომიტეტში მუშაობას თავი დაანება.
1922 წლის ბოლოს სერგო ქავთარაძემ საქართველოს კომპარტიის ცენტრალურ კომიტეტში მუშაობას თავი დაანება.
1922 წლის ბოლოს მალაქია ტოროშელიძემ საქართველოს კომპარტიის ცენტრალურ კომიტეტში მუშაობას თავი დაანება.
1922 წელს სილიბისტრო თოდრია საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრი იყო.
1922 წელს საქართველოს კათოლიკოს პატრიაქმა ამბროსიმ გენუის კონფერენციის წარმომადგენლებს გაუგზავნა მიმართვა, რომელშიც აღწერილი იყო საბჭოთა რუსეთის მიერ საქართველოს დაპყრობის შემდეგ ქვეყანაში შექმნილი მდგომარეობა.
1922 წლის 5 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, საზოგადოების შეცვლილი წესდების პროექტი მოისმინეს 28 დეკემბერს და შეიტანეს მცირე შესწორება. სხდომის ჟურნალს ხელი მოაწერეს: დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილმა, ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძემ, იოსებ ზაქარიას ძე გიორგობიანმა, ნინო იოსების ასულმა ნაკაშიძემ, ანა ილიას ასულმა სლოლოღაშვილმა და დიმიტრი მოსეს ძე დუმბაძემ.
1922 წლის 5 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, დუშეთის ჩიხის რწმუნებული იყო ანდრია გრიგოლის ძე კლდიაშვილი.
1922 წლის 5 იანვრის ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე დაადგინეს, რომ დუშეთის ჩიხის მცხოვრებთა რწმუნებულის, ანდრია გრიგოლის ძე კლდიაშვილის თხოვნა, დუშეთის ჩიხის მცხოვრებთათვის იჯარით მიეცათ დასამუშავებელი ფიქრის გორა, გასარკვევად გიორგი პაატას ძე მაჭავარიანისთვის გადაეცათ.
1922 წლის 5 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს დუშეთის ჩიხის მცხოვრებთა რწმუნებულის ანდრია გრიგოლის ძე კლდიაშვილის თხოვნა, დუშეთის ჩიხის მცხოვრებთათვის, 23 კაცისთვის, იჯარის სახით მიეცათ დასამუშავებელი ფიქრის გორა.
1922 წლის 5 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე დაადგინეს, რომ ივანე მიხეილის ძე გომელაურისთვის წიგნების მომავალში გამოცემისთვის ავანსად მიეცათ ნახევარი მილიონი მანეთი.
1922 წლის 5 იანვრის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების გამგეობის სხდომაზე განიხილეს ივანე მიხეილის ძე გომელაურის თხოვნა გამოცემული წიგნების ჰონორარის მიცემის შესახებ.