1919 წელს საქართველოს მემარცხენე სოციალისტ-ფედერალისტთა მაშვრალთა პარტიის წევრი ფილიმონ გიორგიოს ძე მაღლაძე თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს მემარცხენე სოციალისტ-ფედერალისტთა მაშვრალთა პარტიის წევრი აკაკი მელენტის ძე ტუსკია თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი დიმიტრი ვასილის ძე ჯავახიშვილი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი მიხეილ ვახტანგის ძე მაჩაბელი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი რევაზ ალექსანდრეს ძე გაბაშვილი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი შალვა ალექსანდრეს ძე ქარუმიძე თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი დავით ვლადიმერის ძე ვაჩნაძე თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი გრიგოლ გიორგის ძე ვეშაპელი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს მემარცხენე სოციალისტ-ფედერალისტთა მაშვრალთა პარტიის წევრი მიხეილ ელიზბარის ძე ელიავა თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს მემარცხენე სოციალისტ-ფედერალისტთა მაშვრალთა პარტიის წევრი მარო ალექსის ასული დვალი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს მემარცხენე სოციალისტ-ფედერალისტთა მაშვრალთა პარტიის წევრი ალექსანდრე იასონის ძე იოსელიანი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს მემარცხენე სოციალისტ-ფედერალისტთა მაშვრალთა პარტიის წევრი გრიგოლ მეთოდეს ძე ჩიკვაიძე თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1917 წელს შალვა ისაკის ძე ნუცუბიძე რუსეთის სოციალ-ფედერალისტთა პარტიის ცენტრალი საბჭოს წევრად აირჩიეს.
1912-17 წლებში გიორგი ალექსანდრეს ძე გაგლოევი სოციალ-დემოკრატიული პარტიის პრესაში ბეჭდავდა სტატიებს.
1902 წლის 29 სექტემბერს თბილისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა კრებაზე ქართველი სტუდენტების მდგომარეობის შესასწავლად შეიქმნა კომისია, რომლის წევრები იყვნენ: გიორგი დურმიშხანის ძე ჟურული, იესე ალექსანდრეს ძე ბარათაშვილი, გრიგოლ დიმიტრის ძე გაბაშვილი, გიორგი ილიას ძე მაღალაშვილი, ნიკოლოზ დავითის ძე ანდრონიკაშვილი, ა. დ. აბხაზი.
1902 წლის 29 სექტემბერს თბილისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა კრებაზე აირჩიეს განსაკუთრებული კომისია, რომელსაც უნდა მოეძებნა თანხები სკოლის შენობის დასამთავრებლად. კომისიის წევრებად აირჩიეს: სვიმონ რევაზის ძე ვახვახიშვილი, ნიკოლოზ დავითის ძე ანდრონიკაშვილი, ვასილ ილიას ძე რცხილაძე და ილია ივანეს ძე წინამძღვრიშვილი.
1902 წლის 29 სექტემბერს თბილისის გუბერნიის თავად-აზნაურთა კრებაზე აირჩიეს განსაკუთრებული კომისია, რომელსაც უნდა მოეძებნა თანხები სკოლის შენობის დასამთავრებლად. კომისიის წევრებად აირჩიეს: ილია გრიგოლის ძე ჭავჭავაძე, ს. ს. ჭავჭავაძე, ა. დ. აბხაზი, ნიკოლოზ ბიძინას ძე ერისთავი, ვ. ბ. ბარათაშვილი, გრიგოლ გიორგის ძე მაღალაშვილი.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი გერასიმე იმნაიშვილი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი სოლომონ ვახტანგის ძე მაჩაბელი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი კოტე ვასილის ძე კალატოზიშვილი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი ივანე ანტონის ძე ცაგარელი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი რევაზ იასონის ძე ერისთავი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი ივანე პაატას ძე მგალობლიშვილი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი გიორგი გრიგოლის ძე მამრაძე თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.
1919 წელს საქართველოს ეროვნული პარტიის წევრი ნიკოლოზ იოსების ძე ყავრიშვილი თბილისის ქალაქის საბჭოს ხმოსნობის კანდიდატი იყო.