1922 წლის 3 მარტს სერგო ივანეს ძე ქავთარაძე საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1922 წლის 3 მარტს თედო ზურაბის ძე ღლონტი საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1922 წლის 3 მარტს სიმონ ხუნდაძე საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის წევრად აირჩიეს.
1922 წლის 3 მარტს როსტოვში, ნოვოროსისკში, კავკავში, ბათუმსა და სოხუმში გაგზავნეს დეპეშები დეპეშები საქართველოს საზღვრების დახურვისა და ლტოლვილების შემოშვების აკრძალვის შესახებ ფილიპე მახარაძისა და მიხეილ ოჯუავას ხელმოწერით.
1922 წლის 7 მარტს მალაქია გიორგის ძე ტოროშელიძე საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის პრეზიდიუმის წევრად აირჩიეს.
1922 წლის 7 მარტს ფილიპე მახარაძე საქართველოს ცაკის თავმჯდომარედ აირჩიეს.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალს ხელი მოაწერეს დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილმა, ანა ილიას ასულმა სოლოღაშვილმა, ნინო იოსების ასულმა ნაკაშიძემ და იოსებ ზაქარიას ძე გიორგობიანმა.
1922 წლის 10 მარტის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, გრიგოლ ვასილის ძე ჩარკვიანი იყო პირველი ქართული წიგნის მაღაზიის დამაარსებელი.
1922 წლის 10 მარტის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალის მიხედვით, გარდაიცვალა პირველი ქართული წიგნის მაღაზიის დამაარსებელი გრიგოლ ვასილის ძე ჩარკვიანი.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე განიხილეს ბუღალტრის ვასილ გრიგოლის ძე ედილაშვილის თხოვნა მამის გარდაცვალების გამო ერთდროული დახმარების მიცემის შესახებ.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე განიხილეს წიგნების გამომცემელი და პირველი ქართული წიგნის მაღაზიის დამაარსებლის გრიგოლ ჩარკვიანის ანდერძი. განსვენებულმა თავისი ბიბლიოთეკა უანდერძა საზოგადოებას. სხდომის ჟურნალს ხელი მოაწერეს: დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილმა, ოლღა ილიას ასულმა სოლოღაშვილმა, ნინო იოსების ასულმა ნაკაშიძემ და იოსებ ზაქარიას ძე გიორგობიანმა.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე დაადგინეს, რომ ვასილ გრიგოლის ძე ედილაშვილისთვის მიეცათ მოწმობა მამის გარდაცვალების შესახებ და აღძრულიყო შუამდგომლობა საავადმყოფოს გამგეობასთან მისი დახმარების თაობაზე.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომას დაესწრნენ: ნინო იოსების ასული ნაკაშიძე, დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილი, ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძე, იოსებ ზაქარიას ძე გიორგობიანი, დიმიტრი მოსეს ძე დუმბაძე და ანა ილიას ასული სოლოღაშვილი.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე პატივი მიაგეს წიგნების გამომცემლისა და პირველი ქართული წიგნის მაღაზიის დამაარსებლის გრიგოლ ვასილის ძე ჩარკვიანის ხსოვნას. სხდომის ჟურნალს ხელი მოაწერეს: დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილმა, ოლღა ილიას ასულმა სოლოღაშვილმა, ნინო იოსების ასულმა ნაკაშიძემ და იოსებ ზაქარიას ძე გიორგობიანმა.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე განიხილეს წიგნების გამომცემლისა და პირველი ქართული წიგნის მაღაზიის დამაარსებლის გრიგოლ ვასილის ძე ჩარკვიანის ანდერძი. განსვენებულმა თავისი ბიბლიოთეკა უანდერძა საზოგადოებას. სხდომის ჟურნალს ხელი მოაწერეს: დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილმა, ოლღა ილიას ასულმა სოლოღაშვილმა, ნინო იოსების ასულმა ნაკაშიძემ და იოსებ ზაქარიას ძე გიორგობიანმა.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე განიხილეს სამხედრო კომისარიატის სტამბის წინადადება 5 300 000 მანეთის ორი კვირის განმავლობაში გადახდის შესახებ სარგის ნესტორის ძე კაკაბაძის წიგნის „ისტორიის“ აწყობისა და დაბეჭდვისთვის.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე განიხილეს სამხედრო კომისარიატის სტამბის წინადადება ორი კვირის განმავლობაში 1 422 000 მანეთის გადახდის შესახებ დიმიტრი თომას ძე ხოშტარიას წიგნის აწყობისა და დაბეჭდვისთვის.
1922 წლის 10 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე განიხილეს წიგნების გამომცემელი და პირველი ქართული წიგნის მაღაზიის დამაარსებლის, გრიგოლ ჩარკვიანის ანდერძი. განსვენებულმა თავისი ბიბლიოთეკა უანდერძა საზოგადოებას. სხდომის ჟურნალს ხელი მოაწერეს დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილმა, ოლღა ილიას ასულმა სოლოღაშვილმა, ნინო იოსების ასულმა ნაკაშიძემ და იოსებ ზაქარიას ძე გიორგობიანმა.
1922 წლის 17 მარტის ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომის ჟურნალს ხელი მოაწერა ვარლამ ამირანის ძე ბურჯანაძემ.
1922 წლის 17 მარტს ქართველთა შორის წერა–კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების მთავარგამგეობის სხდომაზე დავით გიორგის ძე კარიჭაშვილმა განაცხადა, რომ მიმდინარე ხარჯების დასაფარად შესაძლებელი იყო გაეყიდათ 9 ნივთი, რომლებსაც ისტორიული ღირებულება არ ჰქონდა: ბეჭედი, საათი, საბურნუთე, ქინძისთავი და საყურეები.