1918 წლის 26 მაისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს პირველ კრებაზე მიწათმოქმედების და შრომის მინისტრად აირჩიეს ნოე ხომერიკი.
1918 წლის 26 მაისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს პირველ კრებაზე იუსტიციის მინისტრად აირჩიეს შალვა მესხიშვილი.
1918 წლის 29 მაისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს კრებაზე თავმჯდომარედ აირჩიეს ნიკოლოზ ჩხეიძე.
1918 წლის 6 ივნისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს კრებაზე აირჩიეს საკონსტიტუციო კომისია: ნოე ჟორდანია, სერგი ჯაფარიძე, რაჟდენ არსენიძე, პავლე საყვარელიძე, ივანე ჩერქეზიშვილი, გრიგოლ რცხილაძე, სამსონ დადიანი, გიორგი გვაზავა და კონსტანტინე მაყაშვილი.
1918 წლის 6 ივნისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს კრებაზე აირჩიეს დამფუძნებელ კრების საარჩევნო კომისია: ალექსანდრე ლომთათიძე, ირაკლი წერეთელი, სილიბისტრო ჯიბლაძე, მიხეილ კლიმიაშვილი, ივანე გობეჩია, ალექსანდრე წერეთელი, შალვა ნუცუბიძე, სპირიდონ კეიდია და ალექსანდრე ახმეტელი.
1918 წლის 6 ივნისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს კრებაზე აირჩიეს ოსმალეთისა და საქართველოს დაზავების კომისიის წევრები: ნოე ჟორდანია, ევგენი გეგეჭკორი, მელიტონ რუსია, ვლადიმერ გობეჩია, იესე ბარათაშვილი, სამსონ ფირცხალავა, გრიგოლ ვეშაპელი, გერონტი ქიქოძე, პავლე საყვარეილძე, კონსტანტინე აფხაზი და დავით ჩიქოვანი.
1918 წლის 1ელ ივნისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს კრებაზე სამხედრო მინისტრმა გრიგოლ გიორგაძემ წაიკითხა მოხსენება საქართველოსა და ოსმალეთს შორის ზავის შესახებ.
1918 წლის 3 ივნისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს კრებას თავმჯდომარეობდა ნიკოლოზ ჩხეიძე. სხდომას ასევე ესწრებოდნენ პრეზიდიუმის წარმომადგენლები: იესე ბარათაშვილი, ექვთიმე თაყაიშვილი, დავით ონიაშვილი და იოსებ აბაკელია.
1918 წლის 1-ელ ივნისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს კრებაზე აირჩიეს მუშათა საკითხების კომისიის წევრები: ილია ბადრიძე, გიორგი ერაძე, მელიტონ რუსია, მინადორა ტოროშელიძე, ლეო შენგელაია, ერასტი ტოროტაძე და რევაზ გაბაშვილი.