1905 წლის მარტში, გურიაში თედო კიკვაძის დაპატიმრების განკარგულება გენერალმა ალიხანოვმა გასცა.
1905 წლის მარტში, გურიაში სახალხო მღელვარების დროს, თედო კიკვაძის ბინას ალყა შემოარტყეს გენერალ ალიხანოვის ჯარებმა.
1905 წლის მარტში თედო კიკვაძის დაპატიმრებას ხელმძღვანელობდა ბათუმიდან ოზურგეთში სპეციალურად გაგზავნილი ჟანდარმთა პოლკოვნიკი ბ. ჯაყელი.
1905 წლის მარტში პოლკოვნიკი ჯაყელი ბათუმიდან ოზურგეთში ჩავიდა თედო კიკვაძის დასაჭერად.
1905 წლის მარტში, გურიაში სახალხო მღელვარების დროს, დააკავეს სოციალ-დემოკრატიული ბიუროს წევრი, ექიმი გიორგი ჭოღოშვილი.
1905 წელს გიორგი ჭოღოშვილი იყო სოციალ-დემოკრატიული ბიუროს წევრი.
1905 წელს გიორგი ჭოღოშვილი იყო ექიმი.
1905 წლის მარტში, გურიაში სახალხო არეულობის დროს დააპატიმრეს თევდორე კიკვაძე და ბადრაგის თანხლებით ოზურგეთიდან თბილისში გადაიყვანეს.
1905 წლის მარტში, გურიაში სახალხო არეულობის დროს დაპატიმრებული თედო კიკვაძე ბადრაგის თანხლებით ჯერ ოზურგეთიდან რკინიგზის სადგურ ნატანებამდე მიიყვანეს, შემდეგ კი – თბილისში, მეტეხის ციხეში.
1905 წლის მარტში ოზურგეთიდან თბილისში გადმოყვანილ პატიმრებს, რომელთა შორის თევდორე კიკვაძეც იყო, მეტეხის ციხეში გამოუცხადეს, რომ მათ ორ ჯგუფად დაყოფდნენ და რუსეთის სხვადასხვა გუბერნიაში გადაასახლებდნენ.
1905 წელს იონა მეუნარგია იყო ქუთაისში გამართული საგუბერნიო საერობო თათბირის მდივანი.
1905 წლის მარტში ოზურგეთიდან თბილისში გადმოყვანილი პატიმრები მეტეხის ციხეში ორ ჯგუფად დაყვეს. თევდორე კიკვაძის ჯგუფი ყაზანის გუბერნიაში უნდა გამგზავრებულიყო.
1905 წლის მარტში თევდორე კიკვაძის ყაზანის გუბერნიაში გადასახლების განკარგულება არ შესრულდა, რადგან იმ დროს თბილისის მეფისნაცვლად დანიშნულმა ვორონცოვ-დაშკოვმა ამნისტია გამოაცხადა.
1905 წლის სექტემბერში გურიაში ჩატარდა ქუთაისის საგუბერნიო საერობო თათბირზე წარსაგზავნი რწმუნებულების არჩევნები, სადაც კენჭს თევდორე კიკვაძეც იყრიდა.
1905 წელს თევდორე კიკვაძე ქუთაისის საგუბერნიო საერობო თათბირზე წარსაგზავნ რწმუნებულად აირჩიეს.
1905 წელს თევდორე კიკვაძემ თანამოაზრეებთან ერთად პოლიციის მიერ აკრძალული „განთიადის“ სანაცვლოდ გაზეთი „ელვა“ გამოსცა.
1905 წელს გაზეთი „განთიადი“, რომლის მდივანიც თევდორე კიკვაძე იყო, პოლიციამ დახურა.
1905 წელს თევდორე კიკვაძე იყო გაზეთის „განთიადი“ მდივანი.
1905 წელს თევდორე კიკვაძის რედაქტორობით გამოვიდა გაზეთი „განთიადი”.
1905 წლის ოქტომბერში თევდორე კიკვაძე თბილისში ჩავიდა.
1905 წელს სოციალ-დემოკრატიული გაზეთი „სხივი”, რომელშიც თევდორე კიკვაძე მუშაობდა, პოლიციამ დახურა.
1908 წელს კარლო ჩხეიძე სახელმწიფო სათათბიროს წევრი იყო.
1905 წელს ქუთაისის საგუბერნიო საერობო თათბირს, სადაც თევდორე კიკვაძე იყო წარგზავნილი რწმუნებულად, ესწრებოდა თავადაზნაურობა, ფედერალისტები და სოციალ-დემოკრატებიული პარტიის წევრები.
1905 წელს ქუთაისის საგუბერნიო საერობო თათბირზე, სადაც თევდორე კიკვაძე იყო წარგზავნილი რწმუნებულად, უნდა აერჩიათ თბილისის მეფისნაცვალსა და მის მოხელეებთან მოსალაპარაკებლად წარსაგზავნი დელეგაცია.
1905 წელს ქუთაისის საგუბერნიო საერობო თათბირზე, სადაც თევდორე კიკვაძე იყო წარგზავნილი რწმუნებულად, თბილისის მეფისნაცვალთან და მის მოხელეებთან მოსალაპარაკებლად დელეგაციის გაგზავნას მხოლოდ სოციალ-დემოკრატიული ფრაქცია ეწინააღმდეგებოდა.