სორტირება ძველი ჩანაწერების მიხედვით
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომაზე დიმიტრი ჩოლოყაშვილმა წარადგინა 1908 წლის 2 აგვისტოს დათარიღებული ელექტროსადგურის ნასყიდობის აქტი.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომას თავმჯდომარეობდა კონსტანტინე აფხაზი; ესწრებოდნენ: დიმიტრი ჩოლოყაშვილი, მ. სუმბათაშვილი, გაბრიელ თულაშვილი, კონსტანტინე მაყაშვილი, ილია ზურაბიშვილი, პეტრე მამრაძე, კონსტანტინე შათირიშვილი და გიორგი გვაზავა. სხდომაზე წარადგინეს 1910 წლის 23 დეკემბრით დათარიღებული პირობის წერილი თავადაზნაურობასა და რუს-აზიურ ბანკს შორის, კახეთის რკინიგზის აქციების განაღდების შესახებ.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომას თავმჯდომარეობდა კონსტანტინე აფხაზი; ესწრებოდნენ: დიმიტრი ჩოლოყაშვილი, მ. სუმბათაშვილი, გაბრიელ თულაშვილი, კონსტანტინე მაყაშვილი, ილია ზურაბიშვილი, პეტრე მამრაძე, კონსტანტინე შათირიშვილი და გიორგი გვაზავა. სხდომაზე წარადგინეს 1913 წლის 6 აპრილით დათარიღებული პირობის წერილი თავადაზნაურობასა და რუს-აზიურ ბანკს შორის, კახეთის რკინიგზის აქციების განაღდების შესახებ.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომას თავმჯდომარეობდა კონსტანტინე აფხაზი; ესწრებოდნენ: დიმიტრი ჩოლოყაშვილი, მ. სუმბათაშვილი, გაბრიელ თულაშვილი, კონსტანტინე მაყაშვილი, ილია ზურაბიშვილი, პეტრე მამრაძე, კონსტანტინე შათირიშვილი და გიორგი გვაზავა. სხდომაზე წარადგინეს წერილი თავადაზნაურობასა და აზოდოვის ბანკს შორის 550 000 მანეთის სესხის შესახებ.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომას თავმჯდომარეობდა კონსტანტინე აფხაზი; ესწრებოდნენ: დიმიტრი ჩოლოყაშვილი, მ. სუმბათაშვილი, გაბრიელ თულაშვილი, კონსტანტინე მაყაშვილი, ილია ზურაბიშვილი, პეტრე მამრაძე, კონსტანტინე შათირიშვილი და გიორგი გვაზავა. სხდომაზე წარადგინეს ნასყიდობის აქტი "საგაბაშვილო თხინვალის" მამულის შესახებ.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომას თავმჯდომარეობდა კონსტანტინე აფხაზი; ესწრებოდნენ: დიმიტრი ჩოლოყაშვილი, მ. სუმბათაშვილი, გაბრიელ თულაშვილი, კონსტანტინე მაყაშვილი, ილია ზურაბიშვილი, პეტრე მამრაძე, კონსტანტინე შათირიშვილი და გიორგი გვაზავა. სხდომაზე წარადგინეს თბილისის სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკისგან თავადაზნაურობის მიერ შეძენილი "ატენის" მამულის ნასყიდობის აქტი.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომას თავმჯდომარეობდა კონსტანტინე აფხაზი; ესწრებოდნენ: დიმიტრი ჩოლოყაშვილი, მ. სუმბათაშვილი, გაბრიელ თულაშვილი, კონსტანტინე მაყაშვილი, ილია ზურაბიშვილი, პეტრე მამრაძე, კონსტანტინე შათირიშვილი და გიორგი გვაზავა. სხდომაზე წარადგინეს თავადაზნაურობის მიერ დიმიტრი შერვაშიძისგან მიწების ნასყიდობის აქტის ასლი.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომაზე წარადგინეს ილია წინამძღვრიშვილისგან თავადაზნაურობისათვის გადაცემული მამულის ნასყიდობის აქტი.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომაზე წარადგინეს ნიკოლოზ ჭავჭავაძის სახელობის ფონდის გარანტად იოსებ შალიკაშვილის მემკვიდრეებისაგან დაგირავებული მამულის გირავნობის აქტი.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომაზე წარადგინეს ნიკოლოზ ციციშვილის სესხის გარანტად მიღებული მამულის გირავნობის აქტი.
1918 წლის 8 დეკემბერს ქართლ-კახეთის თავადაზნაურობის წინამძღოლთა და დეპუტატთა საკრებულოს სხდომას თავმჯდომარეობდა კონსტანტინე აფხაზი; ესწრებოდნენ: დიმიტრი ჩოლოყაშვილი, მ. სუმბათაშვილი, გაბრიელ თულაშვილი, კონსტანტინე მაყაშვილი, ილია ზურაბიშვილი, პეტრე მამრაძე, კონსტანტინე შათირიშვილი და გიორგი გვაზავა. სხდომაზე წარადგინეს რუსეთის სავაჭრო-სამრეწველო ბანკის წერილი სამთო-სამრეწველო საზოგადოების გელზენკირხენისა და კავკასიის სამადნო ამხანაგობის შავი ქვის წარმოებათა შეძენის თაობაზე შეთანხმების პირობების შესახებ.
1918 წლის 9 იანვარს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციამ პეტრე მამრაძეს წერილი გაუგზავნა დაწესებულებების ხარჯთაღრიცხვის წარმოდგენის თაობაზე.
1918 წლის 28 თებერვალს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა ქონებათა სექციის წევრს, პეტრე ქავთარაძეს გაუგზავნა წერილი, მას და მამულების მოურავ პეტრე მამრაძეს ქუთაისში გამგზავრებას სთხოვდა ქონების მისაღებად, რომელიც ეროვნული საბჭოსთვის უნდა გადაეცათ ქუთაისის თავადაზნაურობისაგან.
1918 წლის 1 მაისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე ქონებათა სექციის გამგემ, გიორგი გვაზავამ განაცხადა, რომ მას ჰქონდა მოლაპარაკება მთავრობის თავმჯდომარე, აკაკი ჩხენკელთან და ნოე ჟორდანიასთან, რომელთაც განაცხადეს თანხმობა დახმარებასა და სესხის მიცემაზე.
1918 წლის 10 მაისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე პეტრე ქავთარაძემ დააყენა საკითხი ქუთაისის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოს ლიკვიდაციის შესახებ.
1903 წლის 13 იანვრიდან ილია ზურაბიშვილი მუშაობდა ქართლ-კახეთის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოში.
1917 წლის 20 დეკემბერს ილია ზურაბიშვილი იყო ქართლ-კახეთის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოს მდივანი.
1908 წლის 4 ივლისიდან ირაკლი თაზიშვილი მუშაობდა ქართლ-კახეთის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოში.
1917 წლის 20 დეკემბერს ირაკლი თაზიშვილი იყო ქართლ-კახეთის სათავადაზნაურო სადეპუტატო საკრებულოს კანცელარიის საქმეების მწარმოებელი და თავადაზნაურობის გუბერნიის ომში გაქვეულთა ოჯახების დამხმარე კომიტეტის მდივანი.
1918 წლის 1-ელ მაისს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომას ესწრებოდნენ: ქონებათა სექციის გამგე გიორგი გვაზავა, სექციის წევრები: გიორგი ლასხიშვილი, კონსტანტინე მესხი, სექციის მდივანი ილია ზურაბიშვილი, კახეთის რკინიგზის გამგეობის თავმჯდომარე ფილიპე გოგიჩაიშვილი.