1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ნიკოლოზ ვასილის ძე მთვარელიშვილის თბილისში მდებარე ქვითკირის ორსართულიან სახლს მეზონინით, სარდაფით, ორსართულიანი ფლიგელითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა სოფიო გიორგის ასულ ბარათოვის, იოსებ და დავით ნიკოლოზის ძე ბარათოვებისა და ეფემია და მარიამ ნიკოლოზის ასულ ბარათოვების თბილისში მდებარე ქვითკირის სამსართულიან სახლს სარდაფით, სამსართულიანი ფლიგელითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ბარბარე სოლომონის ასულ ნაკაშიძის ქუთაისში მდებარე ქვითკირის სამსართულიან სახლს ორსართულიანი დამხმარე შენობით, თავლით, აბანოთი და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა სამსონ და მელიტონ ბესარიონის ძე თოფურიების ქუთაისში მდებარე ორსართულიან ფლიგელს მიშენებით, ბაღითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა სოლომონ ანდრიას ძე ელიოზოვის თბილისში მდებარე ქვითკირის ორსართულიან სახლს სამსართულიანი ფლიგელით, სარდაფითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ქაიხოსრო ქაიხოსროს ძე ხერხეულიძის თბილისში მდებარე ქვითკირის ერთსართულიან სახლს სამი ერთსართულიანი ფლიგელით, სარდაფითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა დიმიტრი და ბესარიონ გრიგოლის ძე მხეიძეების ქუთაისში მდებარე ორსართულიან სახლს სამსართულიანი ფლიგელითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა გიორგი დავითის ძე ქართველიშვილის თბილისში მდებარე ორსართულიან სახლს ორი ორსართულიანი შენობით, სარდაფითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ლუკა ნიკოლოზის ძე ასათიანის ქუთაისში მდებარე ორსართულიან სახლს სარდაფით, ერთსართულიანი ფლიგელითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა სილიბისტრო გაბრიელის ძე სურგულაძისა და ნესტორ სამსონის ძე ანჯაფარიძის ბათუმში მდებარე ერთსართულიან სახლს ერთსართულიანი ფლიგელითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ეკატერინე იაკობის ასულ ნიკოლაძის ქუთაისში მდებარე ერთსართულიან სახლს სარდაფით, ერთსართულიანი მიშენებითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა დარია ალექსანდრეს ასულ ჩერქეზიშვილისა და ეკატერინე და თამარ ალექსანდრეს ასულ ვახვახიშვილების თელავში მდებარე ერთსართულიან სახლს მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ეკატერინე გრიგოლის ასულ მესხის თბილისში მდებარე 11 860 კვადრატულ საჟენ მიწას.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა სარდიონ ლევანის ძე ქუთათელაძის, ივანე დავითის ძე კაკაბაძისა და სამუელ ოთარის ძე კლდიაშვილის ბათუმში მდებარე ერთსართულიან შენობას მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ელისაბედ და ელენე კონსტანტინეს ასულ ჩხეიძეების ქუთაისში მდებარე ერთსართულიან სახლს მიწის ნაკვეთთან ერთად.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ისააკ თომას ძე ნარიმანოვის თბილისში, ორთაჭალაში, მდებარე ორსართულიან სახლს ვენახითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა თომა გრიგოლის ძე ჯომარჯიძის ოქროყანაში მდებარე ერთსართულიან ქვითკირის სახლს სარდაფით, სამზარეულოთი, თავლით, ეზოთი, წყაროს წყლითა და ერთი დესეტინა მიწით.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ლუარსაბ ალექსანდრეს ძე ერისთავის ნაწრეტში მდებარე 101 დესეტინასა და 1600 კვადრატულ საჟენ სახნავ-სათეს მიწას.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ალექსანდრე ეგნატეს ძე პოლტორაცკის ოქროყანაში მდებარე 148 დესეტინასა და 900 კვადრატულ საჟენ სახნავ-სათეს, საძოვარ და საბოსტნე ადგილებს, ბაღებსა და შენობებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა ილია, ნიკოლოზ და ლუარსაბ მერაბის ძე გედევანოვების ქვემო ნიჩბისსა და სასხორში მდებარე 53 დესეტინასა და 1555 კვადრატულ საჟენ ტყეს, სახნავ-სათეს და საბოსტნე ადგილებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა სამსონ ალექსანდრეს ძე მაჭუტაძის ნიგოითში მდებარე 410 დესეტინასა და 1800 კვადრატულ საჟენ ტყესა და სახნავ-სათეს ადგილებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა გიორგი სოლომონის ძე ყარალოვის ართანაში მდებარე 98 დესეტინასა და 1420 კვადრატულ საჟენ ტყეს, წისქვილს, სახნავ-სათეს, საბაღე და სამოსახლო ადგილებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა არტემ ალექსანდრეს ძე ტერ-სარქისოვისა და ბეგლარ გიორგის ძე ხითაროვის ჟებოტაში მდებარე 2008 დესეტინასა და 1200 კვადრატულ საჟენ ტყეს, სახნავ-სათეს, სამოსახლო და სანახირე ადგილებს.
1896 წლის ნოემბერში თბილისის თავად-აზნაურთა საადგილმამულო ბანკი გადასახადის გადაუხდელობის გამო საჯაროდ ყიდდა აბელ ოთარის ძე ჩოლოყაშვილის სიმონიანთხევში მდებარე 71 დესეტინა სახნავ-სათეს მიწას.