1917 წლის 26 ნოემბერს თბილისის უნივერსიტეტის საზოგადოების კრებაზე უცხო ენების მასწავლებლებად აირჩიეს: ელისაბედ ირაკლის ასული ორბელიანი (ფრანგული), ილია თევდორეს ძე ყიფშიძე (გერმანული), ვარლამ ნიკოლოზის ძე ჩერქეზიშვილი (ინგლისური), ლეონ მელიქსეთ-ბეგი (სომხური), მოლა ცივაძე (არაბული), არტურ ადოლფის ძე ლაისტი (გერმანული), პეტრე გოზალიშვილი (იტალიური).
1917 წლის 26 ნოემბერს თბილისის უნივერსიტეტის საზოგადოების კრებაზე პროფესორებად აირჩიეს: სილიბისტრო გიორგის ძე ლომია, სიმონ გიორგის ძე ყაუხჩიშვილი, გერონტი დიმიტრის ძე ქიქოძე.
1917 წლის 26 ნოემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტისა და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე განიხილეს საერობო კომისიაში წარმომადგენლობის საკითხი და დაადგინეს, რომ კომისიის მუშაობაში მონაწილეობას  მიიღებდნენ ნოე ჟორდანია, ნოე რამიშვილი და გრიგოლ ნათაძე.
1917 წლის 26 ნოემბერს თბილისის უნივერსიტეტის საბჭოს კრებაზე პროფესორებად აირჩიეს სიმონ ავალიანი, გიორგი ახვლედიანი, ფილიპე გოგიჩაიშვილი, კორნელი კეკელიძე, შალვა ნუცუბიძე, ანდრია რაზმაძე, დიმიტრი უზნაძე, დავით ყიფშიძე.
1917 წლის 28 ნოემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის სხდომას თავმჯდომარეობდა აკაკი ჩხენკელი; ესწრებოდნენ: კონსტანტინე მესხი, ვლადიმერ გობეჩია, მემედ აბაშიძე, პავლე საყვარელიძე, გიორგი გვაზავა, გრიგოლ ვეშაპელი, იოსებ გედევანიშვილი, ნოე რამიშვილი, ალექსანდრე ლომთათიძე.
1917 წლის 28 ნოემბერს გადაანაწილეს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის თანამდებობები. თავმჯდომარედ დაინიშნა ნოე ჟორდანია, ამხანაგის პოზიციები დაიკავეს აკაკი ჩხენკელმა, გრიგოლ რცხილაძემ და გრიგოლ ვეშაპელმა, მდივნად დაინიშნა პავლე საყვარელიძე, ხოლო ხაზინადარის პოზიცია კონსტანტინე მესხმა დაიკავა.
1917 წლის 29 ნოემბერს ევგენი გეგეჭკორი, კავკასიის კომისარიატის თავმჯდომარე და შრომის კომისარი, მოხსენებით გამოვიდა სხდომაზე, სადაც რაიონული ეკონომიკური ხელისუფლების შექმნის საკითხი განიხილებოდა.
1917 წლის დეკემბერში ნოე რამიშვილის მიერ მეფისნაცვლის სასახლეში გამართულ კრებაზე გადაწყდა, კახეთიდან გამოეწვიათ აფხაზავას ჯავშნიანი მატარებელი, რომელიც ერთ-ერთ რუსულ სამხედრო ნაწილს ადევნებდა თვალყურს. აფხაზავას დაავალეს, ბაქოსკენ მიმავალ 16 რუსულ ეშელონს გაჰყოლოდა.
1917 წლის დეკემბრისათვის ქართულ სამხედრო კორპუსთან დაარსდა ქართული ლაშქრის მომარაგების კომიტეტი, რომლის თავმჯდომარედაც დაინიშნა დამფუძნებელი კრების წევრი დავით ვაჩნაძე. კომიტეტის თავმჯდომარის ამხანაგად (მოადგილედ) დაინიშნა გიორგი მაზნიაშვილი. იმავე დროს მაზნიაშვილი ირიცხებოდა მე-2 დივიზიის ბრიგადის უფროსად.
1917 წლის დეკემბერში შრომის კომისარი ჩხიკვიშვილი ამიერკავკასიის კომისარიატის კომისარს ფირცხალაიშვილს მიმართავს, რომ რადგან დაგვიანდა დეკემბრის სახელფასო ანაზღაურება, დეკემბრისა და იანვრის ხელფასები ერთად გადმორიცხონ.
1917 წლის დეკემბერში ნოე რამიშვილის მიერ მეფისნაცვლის სასახლეში გამართულ კრებაზე აფხაზავას დაევალა, ბაქოსკენ მიმავალ 16 რუსულ ეშელონს გაძღოლოდა და მათთვის მატარებლებიდან ჩამოსვლის ნება არ მიეცა.
1917 წლის 1 დეკემბერს აკაკი ჩხენკელის თავმჯდომარეობით გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას ესწრებოდნენ გრიგოლ ვეშაპელი, პავლე საყვარელიძე, გიორგი გვაზავა, გრიგოლ რცხილაძე, ვ. გობეჩია, იოსებ გედევანიშვილი, ნოე რამიშვილი, ალექსანდრე ლომთათიძე და კონსტანტინე მესხი. კრებას ასევე ესწრებოდნენ მთიელთა მთავრობის წარმომადგენლები.
1917 წლის დეკემბერში საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონების კომისიის გამგემ, გიორგი გვაზავამ წერილი გაუგზავნა ალექსანდრე ლომთათიძეს, ლეონ ნათაძეს, გრიგოლ ნათაძეს, ალექსანდრე მიქაბერიძეს, გრიგოლ მაღალაშვილს, ივანე ჯავახიშვილს, პეტრე ქავთარაძეს, სილიბისტრო ჯიბლაძეს, რევაზ გაბაშვილს, გიორგი ლასხიშვილსა და კოტე მესხს ქართული უნივერსიტეტისა და ქართული გიმნაზიის დახმარების საკითხის თაობაზე შეხვედრის ჩანიშვნის შესახებ.