1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე ნოე ჟორდანიამ წარადგინა განსახილველი საკითხები: მობილიზაციის პროექტი და რუსეთში მიმავალი ჯარების ეშელონების ბათუმის გზით გამგზავრება.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე, რომელსაც ნოე ჟორდანია თავმჯდომარეობდა და პრეზიდიუმიდან ესწრებოდნენ აკაკი ჩხენკელი, გრიგოლ ვეშაპელი, გიორგი ლასხიშვილი და პავლე საყვარელიძე, განიხილეს მობილიზაციის პროექტის მღვდლებსა და ბერებზე გავრცელების საკითხი .
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ლანჩხუთის რაიონის კომისარიატს საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა მთიულეთის რაიონის კომისარიატს საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე გადაყვანას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა გორის რაიონის კომისარიატს საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა აბაშის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა სამტრედიის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა შირაქის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა გომის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ჩოხატაურის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ბორჩალოს რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა მეჯვრისხევის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ძველი სენაკის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა აწყურის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ქუთაისის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა სურამის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ჩხარის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა თრიალეთის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ახალსენაკის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ხონის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ცხინვალის რაიონის კომისარიატს საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე გადაყვანას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ტყიბულის რაიონის კომისარიატს, საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ონის რაიონის კომისარიატს საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე შემოღებას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელმა კომიტეტმა წერილი გაუგზავნა ქართლის რაიონის კომისარიატს საადმინატრაციო დაწესებულებათა ნაციონალიზაციის შესახებ, რაც გულისხმობდა საქმის წარმოების ქართულ ენაზე გადაყვანას. წერილს ხელს აწერს საადმინისტრაციო საქმეთა გამგე გრიგოლ რცხილაძე.