1918 წლის 18 ნოემბერს განათლების სამინისტრომ წერილი გაუგზავნა საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარის მდივანს, გორის ქალთა გიმნაზიიდან მასწავლებლის, ბაღაშვილის სამსახურიდან დათხოვნის თაობაზე.
1918 წლის 10 დეკემბერს დასავლეთ საქართველოს საშუალო სასწავლებლების მასწავლებელთა კავშირის თავმჯდომარე კონსტანტინე ჯორჯიკიამ წერილი გაუგზავნა საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარეს, ნოე ჟორდანიას საშუალო სკოლების ახალი შტატების კანონპროექტის შესახებ. წერილში აღნიშნულია, რომ თუ 1918 წლის 23 დეკემბრამდე არ განხორციელდება ახალი კანონპროექტი, დასავლეთ საქართველოს ყველა საშუალო სასწავლებლის პედაგოგი გაიფიცება.
1918 წლის 9 დეკემბერს განათლების სამინისტრომ საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარეს წერილი გაუგზავნა მასწავლებლებისთვის ხელფასის დროულად დარიგების შესახებ. ხელს აწერენ ვუკოლ ბერიძე და მაქსიმე ბერძენიშვილი.
1918 წლის 26 იანვარს საქართველოს ეროვნულმა საბჭომ წერილი გაუგზავნა ამიერკავკასიის კომისარიატის კანცელარიას საბჭოსთვის შეიარაღების გამოყოფის თაობაზე. ხელს აწერს მდივანი დავით ნახუცრიშვილი.
1918 წლის 7 მარტს ეროვნულ-დემოკრატიულმა პარტიამ წერილი გაუგზავნა საქართველოს ეროვნულ საბჭოს ქვეყნის საშინაო პოლიტიკის შეცვლის აუცილებლობაზე. ხელს აწერენ მიხეილ ხერხეულიძე და ალექსანდრე ასათიანი.
1918 წლის 7 მარტს ეროვნულ-დემოკრატიულმა პარტიამ წერილი გაუგზავნა საქართველოს ეროვნულ საბჭოს ლეჩხუმის რეგიონში მშვიდობიანობის აღსადგენად კომისიის გაგზავნის თაობაზე. ხელს აწერენ მიხეილ ხერხეულიძე და ალექსანდრე ასათიანი.
1918 წლის 5 მარტს საქართველოს ეროვნულ საბჭოს მოხსენებით მიმართა მოქალაქე ვასილ ციცქიშვილმა ქალაქ თელავში არეულობის აღმოსაფხვრელად ზომების მიღების თაობაზე.
გრიგოლ გიორგის ძე ვეშაპიძე (ვეშაპელი) ივანე გედევანის ძე გომართელი პავლე დავითის ძე საყვარელიძე (ნ. საქარელი) სამსონ გიორგის ძე ფირცხალავა იოსებ (სოსო) კონსტანტინეს ძე გედევანიშვილი (გე-ვა-ლი) ევგენი როგავა გიორგი ბეჟანის ძე გვაზავა მალაქია გიორგის ძე ტოროშელიძე გრიგოლ (გიგო) სვიმონის ძე რცხილაძე ნოე ბესარიონის ძე რამიშვილი იესე (იოსებ, ოსიკო) ალექსანდრეს ძე ბარათაშვილი ივანე ლევანის ძე ჩერქეზიშვილი კონსტანტინე დავითის ძე მესხი შალვა ვლადიმერის ძე ალექსი-მესხიშვილი ალექსანდრე (სანდრო) სპირიდონის ძე ლომთათიძე დავით (დათა) ვლადიმერის ძე ვაჩნაძე (დ. კახელი, ეკალი) გრიგოლ (გიგო) იასონის ძე ნათაძე ივანე პავლეს ძე გობეჩია გერასიმე (გერონტი) დიმიტრის ძე ქიქოძე ნიკოლოზ იოთამის ძე ქარცივაძე რაჟდენ მათეს ძე არსენიძე (არ. რაჟდენიძე) ილია ელეფთერის ძე ზურაბიშვილი (ი. ელეფთერიძე)
გიორგი ბეჟანის ძე გვაზავა მალაქია გიორგის ძე ტოროშელიძე კონსტანტინე (კოტე) ზაქარიას ძე მაყაშვილი ნოე ნიკოლოზის ძე ჟორდანია კონსტანტინე დავითის ძე მესხი პავლე დავითის ძე საყვარელიძე (ნ. საქარელი) იოსებ (სოსო) კონსტანტინეს ძე გედევანიშვილი (გე-ვა-ლი) იესე (იოსებ, ოსიკო) ალექსანდრეს ძე ბარათაშვილი აკაკი ივანეს ძე ჩხენკელი ივანე პავლეს ძე გობეჩია სილიბისტრო (სილვა) ბესარიონის ძე ჯიბლაძე რაჟდენ მათეს ძე არსენიძე (არ. რაჟდენიძე) გრიგოლ (გიგო) იასონის ძე ნათაძე ნოე ბესარიონის ძე რამიშვილი დავით (დათა) ვლადიმერის ძე ვაჩნაძე (დ. კახელი, ეკალი) გრიგოლ გიორგის ძე ვეშაპიძე (ვეშაპელი) მიხეილ ვახტანგის ძე მაჩაბელი (მ. თბილისელი) სამსონ პლატონის ძე დადიანი