სორტირება ძველი ჩანაწერების მიხედვით
1918 წლის 16 ოქტომბერს განათლების სამინისტრომ წერილი გაუგზავნა საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარეს, ნოე ჟორდანიას დაწესებულებათა რეორგანიზაციის შესახებ. კერძოდ, რეორგანიზაცია შეეხო თბილისის სამასწავლებლო ინსტიტუტსა და სამასწავლებლო სემინარიებს, შტატები შეუმცირდა ამიერკავკასიის მუზეუმს, თბილისის ობსერვატორიასა და ცენტრალურ პედაგოგიურ მუზეუმს.
1918 წლის 18 ნოემბერს განათლების სამინისტრომ წერილი გაუგზავნა საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარის მდივანს, გორის ქალთა გიმნაზიიდან მასწავლებლის, ბაღაშვილის სამსახურიდან დათხოვნის თაობაზე.
1918 წლის 10 დეკემბერს დასავლეთ საქართველოს საშუალო სასწავლებლების მასწავლებელთა კავშირის თავმჯდომარე კონსტანტინე ჯორჯიკიამ წერილი გაუგზავნა საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარეს, ნოე ჟორდანიას საშუალო სკოლების ახალი შტატების კანონპროექტის შესახებ. წერილში აღნიშნულია, რომ თუ 1918 წლის 23 დეკემბრამდე არ განხორციელდება ახალი კანონპროექტი, დასავლეთ საქართველოს ყველა საშუალო სასწავლებლის პედაგოგი გაიფიცება.
1918 წლის 26 იანვარს საქართველოს ეროვნულმა საბჭომ წერილი გაუგზავნა ამიერკავკასიის კომისარიატის კანცელარიას სოფელი არბოშიკის შეიარაღებით უზრუნველყოფის შესახებ. ხელს აწერს მდივანი დავით ნახუცრიშვილი.
1918 წლის 26 იანვარს საქართველოს ეროვნულმა საბჭომ წერილი გაუგზავნა ამიერკავკასიის კომისარიატის კანცელარიას სიღნაღისათვის თავდასაცავად შეიარაღების გამოყოფის შესახებ. ხელს აწერს მდივანი დავით ნახუცრიშვილი.
1918 წლის 7 თებერვალს საქართველოს ეროვნულმა საბჭომ წერილი გაუგზავნა ამიერკავკასიის კომისარიატის კანცელარიას სიღნაღის მაზრის რწმუნებულის, მოსე ვარამაშვილისთვის შეიარაღების გამოყოფის თაობაზე.
1922 წელს მალაქია ტოროშელიძე საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის წევრი იყო.
1918 წლის იანვარში ეროვნულმა საბჭომ წერილი გაუგზავნა სამაზრო კომისარიატს სოფლად მცხოვრები მოსახლეობისათვის მშვიდობიანობის აღდგენის შესახებ. ხელს აწერენ: პავლე საყვარელიძე, კონსტანტინე მესხი და დავით ნახუცრიშვილი.
1917 წლის 26 ნოემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტისა და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე საგანგებო საერობო კომისიის წევრებად აირჩიეს ნოე ჟორდანია, ნოე რამიშვილი და გრიგოლ ნათაძე.
1922 წლის 15 სექტემბერს მალაქია ტოროშელიძე საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის სხდომას არ დაესწრო.
1922 წელს ფილიპე მახარაძე საქართველოს ცენტრალური აღმასრულებელი კომიტეტის თავმჯდომარე იყო.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა ნოე ჟორდანია; ესწრებოდნენ: შალვა ამირეჯიბი, კონსტანტონე მესხი, პავლე საყვარელიძე, იოსებ გედევანიშვილი, იესე ბარათაშვილი, კოტე აფხაზი, გიორგი გვაზავა, აკაკი ჩხენკელი, ივანე გობეჩია, სილიბისტრო ჯიბლაძე, რაჟდენ არსენიძე, გრიგოლ ნათაძე, ნოე რამიშვილი, მალაქია ტოროშელიძე, დავით ვაჩნაძე, კონსტანტინე მაყაშვილი, გრიგოლ ვეშაპელი, მიხეილ მაჩაბელი და სამსონ დადიანი.
1917 წლის 30 დეკემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე შალვა მიქელაძემ პარტიის სახელით დაუჭირა მხარი მობილიზაციის პროექტს.