1898 წლის 27 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ეგზარქოს ფლაბიანეს განკარგულებით თბილისის ქალთა საეპარქიო სასწავლებელთან ერთკლასიანი სამაგალითო სამრევლო სკოლა დაარსდა.
1898 წლის 27 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, დუელში დაჭრილი ილია დავითის ძე ხერხეულიძე, რომელსაც ექიმებმა დაზიანებული ფეხი მოკვეთეს, საავადმყოფოში გარდაიცვალა.
1898 წლის 27 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ზოია ცელიარიცკიმ მცხეთის ტაძრის განმაახლებელ კომიტეტს ძვირფასი ქვებით მოჭედილი ოქროს სამაჯური შესწირა.
1898 წლის 25 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ეგზარქოსი ფლაბიანე წმინდა ნინოს სახელობის ეკლესიაში, კუკიის სასაფლაოზე განსვენებულთა სულის მოსახსენიებელ წირვასა და პარაკლისს გადაიხდიდა.
1898 წლის 25 ოქტომბერს გაზეთ „ცნობის ფურცელში“ გამოქვეყნდა აკაკი წერეთლის განცხადება ალმანახ „კრებულის“ აღდგენისა და მისი რედაქციის ახალ მისამართზე გადასვლის შესახებ.
1898 წლის 25 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ვენაში სამკურნალოდ მყოფი მსახიობი, მაკო საფაროვა-აბაშიძე, თავს უკეთ გრძნობდა და მკურნალობის გაგრძელებას პარიზში აპირებდა.
1898 წლის 25 ოქტომბერს ქუთაისის დრამატულ თეატრში შილერის ხუთ-მოქმედებიანი ტრაგედია „ყაჩაღები“ დაიდგა, რომელშიც ლადო ალექსი-მესხიშვილი და ნუცა ჩხეიძე მონაწილეობდნენ.
1898 წლის 25 ოქტომბერს სოხუმში გიორგი დიმიტრის ძე შარვაშიძის მოურავის, მიხეილ თოფურიძის სახლში ათამდე მძარცველი შეიჭრა, რომლებმაც მასპინძელს სცემეს და 800 თუმანი გაიტაცეს.
1898 წლის 24 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, დიაკონმა მირიან ომანიძემ სოფელ ალის სამკითხველოს მანეთნახევრის ღირებულების წიგნები შესწირა.
1898 წლის 24 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, სოფელ ალის სამკითხველოს მღვდელმა ალექსი კევლიშვილმა, გრიგოლ აბაიშვილმა და ალექსი გელაშვილმა თანხა შესწირეს.
1898 წლის 24 ოქტომბერს, გორის მაზრის საეკლესიო სკოლის მეთვალყურის, ბენიამინ კონტრიძის თაოსნობით სოფელ ფცაში სამრევლო წერა-კითხვის სკოლა აკურთხეს.
1898 წლის 24 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, ზაქარია ჭიჭინაძემ სოფელ ალის სამკითხველოს თავისი წიგნის ასი ეგზემპლარი მესამედ ფასად გადასცა.
1898 წლის 24 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, კახეთში სტუმრად მყოფი კავკასიის მთავარმართებელი გრიგოლ გოლიცინი და მისი მეუღლე მარიამ თეოდორეს ასული 28 ოქტომბერს სიღნაღიდან თბილისში დაბრუნდებოდნენ.
1898 წლის 24 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, 27 ოქტომბერს კავკასიის მთავარმართელი გრიგოლ სერგეის ძე გოლიცინი და მისი მეუღლე, მარიამ თოდორეს ასული, ბოდბის მონასტერს მოინახულებდნენ და ღამეს სიღნაღში გაათევდნენ.
1898 წლის 24 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, 26 ოქტომბერს კავკასიის მთავარმართებელი გრიგოლ სერგეის გოლიცინი და მისი მეუღლე მარიამ თოდორეს ასული წინანდლიდან სიღნაღის მაზრაში გაემგზავრებოდნენ და ღამეს სოფ. კარდენახში გაათენებდნენ.
1898 წლის 24 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, თბილისიდან თელავში გამგზავრებული კავკასიის მთავარმართელი გრიგოლ სერგეის ძე გოლიცინი და მისი მეუღლე, მარიამ თოდორეს ასული გზად შუამთის მონასტერს მოინახულებდნენ, ხოლო ღამეს წინანდლის საუფლისწულო მამულში გაათევდნენ.
1898 წლის 24 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, კავკასიის მთავარმართებელი გრიგოლ სერგეის ძე გოლიცინი და მისი მეუღლე მარიამ თეოდორეს ასული თბილისიდან თელავში გომბორის უღელტეხილით ჩავიდნენ.
1898 წლის 23 ოქტომბერს ილია ჭავჭავაძემ წერილობითი მიმართა ექვთიმე თაყაიშვილს, რომ დროებით გადაეცა დავით ბაქრაძის რუსულენოვანი თხზულება „ქრისტიანობის ძეგლები კავკასიაში“.
1898 წლის 23 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, სოხუმში გაიმართა შტაბს-კაპიტან ჩეჩელევის სასამართლო პროცესი, რომელსაც ფარნა დავითაიასა და კოდორის მამასახლისის, ეკუბ კვიწინიას შეურაცხყოფა ედებოდა ბრალად. სასამართლომ ბრალდებულს ექვსი თვით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა.
1898 წლის 23 ოქტომბრის „ცნობის ფურცლის“ მიხედვით, კავკასიის მთავარმართებელმა გრიგოლ სერგეის ძე გოლიცინმა გამოსცა ბრძანება სათავადაზნაურო ბანკის წესდებაში ცვლილებებისა და დამატებების შესახებ, რომელთა თანახმად, თბილისის თავად-აზნაურობას ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს 105 ახალი რწმუნებული უნდა აერჩია.
1898 წლის 22 ოქტომბერს ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების სხდომაზე ნიკოლოზ ცხვედაძემ აცნობა გამგეობას, რომ მომავალი წლის 22 ოქტომბერს გაიმართებოდა წინარეხის სკოლის ახალი შენობის კურთხევა და აუცილებელი იყო გამგეობის ერთ-ერთი წევრის დასწრება. გამგეობამ ივანე რატიშვილს სთხოვა საზოგადოების სახელით დასწრებოდა ღონისძიებას.
1898 წლის 22 ოქტომბერს სოხუმში გიორგი ჩიჩუას თაოსნობით საზოგადო ბანკის დამფუძნებელი ყრილობა გაიმართა.
1898 წლის 22 ოქტომბერს გორის მაზრის სოფელ წინარეხში ახალი სკოლის შენობის კურთხევას წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების წევრები ივანე გიორგის ძე რატიშვილი და თომა მიხეილის ძე კევლიშვილი დაესწრენ. სოფელ კავთისხევში მათ იოსებ ზებულონის ძე ცხვედაძემ უმასპინძლა.