1896 წელს სოლომონ კიპრიზოვმა ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელ საზოგადოებას 44 ქართული და რამდენიმე ძველი სპილენძის მონეტა შესწირა, ალექსანდრე მოლოდინოვმა – 134 ძველი სპილენძის მონეტა, ად. თულაშვილმა – ქართული ორაბაზიანი.
1896 წელს ქიქოძე განჯის პოლიციის განყოფილების თანამშრომელი იყო.
1896 წელს ქუთაისის საგუბერნო მმართველობის მოხელე ჯანელიძესა და განჯის პოლიციის განყოფილების თანამშრომელ ქიქოძეს გუბერნიის მდივნის წოდება მიენიჭათ.
1896 წელს ლუარსაბ მიხეილის ძე ყრუაშვილი ფოთის გამგეობის წევრი იყო.
1896 წელს ირაკლი ჭეიშვილმა, ვანო გიუნაშვილმა, კირილე ლაზარეს ძე წილოსანმა, მ. საგინოვმა, ვ. დუდუჩავამ, ნ. თუხარელმა, დ. გოგეშვილისამ და ს. მგელაძემ ნიგოითის სამკითხველოს თითო მანეთი შესწირეს.
1896 წელს ნესტორ გიორგის ძე მხეიძემ, კონსტანტინე კალანდარიშვილმა და დ. მშვიდობაძემ ნიგოითის სამკითხველოს 3-3 მანეთი შესწირეს, დ. ბარამიძემ, დ. ფირცხალაიშვილმა და სილ. ტოროტაძემ – 2-2 მანეთი.
1896 წელს პ. ვადაჭკორიამ, კ. ჟოჟიკაიშვილმა, ე. მშვიდობაძემ, მ. ასკურავამ, ხ. მგელაძემ, ლ. გოგუაძემ, ა. კალანდარიშვილმა და ვ. გოგეშვილმა ნიგოითის სამკითხველოს თითო მანეთი შესწირეს.
1896 წელს ალექსანდრე მაჭუტაძემ ნიგოითის სამკითხველოს 10 მანეთი შესწირა, აღათი მაჭუტაძემ და გერასიმე ჟოჟიკაიშვილმა – 5-5 მანეთი.
1896 წელს ნ. ესებუამ, დ. გრიგოლიამ, ს. ღლონტმა, ა. თავლიშვილმა და კ. ტოროტაძემ ნიგოითის სამკითხველოს თითო აბაზი შესწირეს.
1896 წელს მ. სამსონიძემ და ი. სიხარულიძემ ნიგოითის სამკითხველოს ორ-ორი აბაზი შესწირეს, გ. გოგეშვილმა – ხუთი აბაზი.
1896 წელს ი. ორმოცაძემ, დ. ორმოცაძემ, ვ. გოგუაძემ, გ. ორმოცაძემ, თარხან ორმოცაძემ და რ. ცომაიამ ნიგოითის სამკითხველოს თითო აბაზი შესწირეს.
1896 წელს აღათი მაჭუტაძემ, ბარბარე წულუკიძისამ, ევ. კიკიანმა, ვ. სურგულაძემ, ნ. სურგულაძემ, კ. ჭყონიამ და ა. გეგეჭკორმა ნიგოითის სამკითხველოს წიგნები შესწირეს.
1896 წელს დიონისე თავდიშვილი, მიხეილ ჟოჟიკაიშვილი, კონსტანტინე კალანდარიშვილი, გიგო ხალვაში, რაფიელ მგელაძე, გიგო მშვიდობაძე და გერასიმე ჟოჟიკაიშვილი ნიგოითის სამკითხველოს წევრები იყვნენ.
1896 წელს ა. ორმოცაძემ, ი. ქორიძემ, მ. ორმოცაძემ, კ. ართმელაძემ, ი. ნიკოლაიშვილმა, დ. ნარსიამ, კონსტანტინე ჩითანის ძე თავართქილაძემ და ა. მიქელაიშვილმა ნიგოითის სამკითხველოს წიგნები შესწირეს.
1896 წელს მასიკო აროშიძე, დიმიტრი კალანდარიშვილი, თარხან ორმოცაძე, ექვთიმე ჟოჟიკაიშვილი, პავლე სამსონია და გაბრიელ სამსონია ნიგოითის სამკითხველოს წევრები იყვნენ.
1896 წელს მოსე ფირცხალაიშვილი, ბესარიონ თავდიშვილი, მათე გორგილაძე, ირაკლი ართმელაძე, კონსტანტინე ნარსია და სოფრომ თავდიშვილი ნიგოითის სამკითხველოს წევრები იყვნენ.
1896 წელს კონსტანტინე ბაქრაძის ინიციატივით ქუთაისში თბილისის დრამატული საზოგადოების კერძო განყოფილება გაიხსნა.
1896 წელს თელავის სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველი ნიკოლოზ შიუკაშვილი გორის სასულიერო სასწავლებელში ქართული ენის პედაგოგად დაინიშნა.
1896 წლის შემოდგომაზე კავკასიის სამეურნეო საზოგადოების ვიცე-პრეზიდენტი პეტრე გრუზინსკი თბილისში დაბრუნდა და სამსახურებრივი მოვალეობების შესრულება განაახლა.
1896 წელს თბილისის სასულიერო სემინარიის მასწავლებელი დობრონრავოვი გორის სასულიერო სასწავლებლის ზედამხედველად დაინიშნა.
1896 წელს კიევის სასულიერო აკადემიის კურსდამთავრებული ჩოგავაძე ქუთაისის სასულიერო სემინარიაში ხუცურის პედაგოგად დაინიშნა.
1896 წელს ალექსანდრე ზაქარიას ძე გაბაევს თბილისში, მალაკნების ქუჩაზე (№4), ქვითკირის ორსართულიანი სახლი ჰქონდა სარდაფით, ორსართულიანი ფლიგელითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წელს ნიკოლოზ ზაალის ძე ჩოლოყაშვილსა და ლევან გიორგის ძე ჯანდიერს თელავში ქვითკირის ორსართულიანი სახლი ჰქონდათ ფლიგელითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წელს ვახტანგ და ივანე გიორგის ძე ბარათაშვილებსა და ბარბარე გიორგის ასულ ბარათაშვილს თბილისში, რეუტის ქუჩაზე, ქვითკირის ერთსართულიანი სახლი ჰქონდათ სარდაფით, ერთსართულიანი ფლიგელით, თავლითა და მიწის ნაკვეთით.
1896 წელს ელისაბედ გრიგოლის ასულ საგინოვისას თბილისში, ავჭალის ქუჩაზე, ქვითკირის ორი ორსართულიანი და ერთი სამსართულიანი სახლი ჰქონდა სარდაფით, ორი ორსართულიანი ფლიგელითა და მიწის ნაკვეთით.