1918 წლის 22 აპრილიდან ნოე რამიშვილი ახალშექმნილი ამიერკავკასიის ფედერაციული რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრის პოსტს იკავებდა.
1918 წლის 24 აპრილს ალექსანდრა გარდაფხაძემ ჯვარი დაიწერა მიხეილ იოსების ძე ქიქოძეზე. მათ ჰყავდათ ორი ვაჟი.
1918 წლის 1 მაისს გიორგი გვაზავას თავმჯდომარეობით საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე განიხილეს ქალაქ თბილისის სათავადაზნაურო საადგილმამულო ბანკის მოსამსახურეთათვის ხელფასის გაზრდის საკითხი.
1918 წლის 1 მაისს გიორგი გვაზავას თავმჯდომარეობით საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე განიხილეს აზოვ-დონის ბანკის ცნობა 1918 წლის 1 აპრილიდან, კახეთის რკინიგზის აქციების დაგირავებით გამოტანილი სესხის 9%-მდე გაძვირების შესახებ.
1918 წლის 2 მაისს გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე მოისმინეს იოსებ გოგოლაშვილის მოხსენება ბათუმში მყოფ ტყვეთ ჩავარდნილ ქართველ მეომართა გაჭირვებული მდგომარეობის შესახებ.
1918 წლის 2 მაისს გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა აკაკი ჩხენკელი; ესწრებოდნენ: ნოე ჟორდანია, გრიგოლ რცხილაძე, გიორგი ლასხიშვილი, პავლე საყვარელიძე, გრიგოლ ვეშაპელი, კონსტანტინე მესხი, ჰაიდარ აბაშიძე და გიორგი გვაზავა; მდივანი – დავით ნახუცრიშვილი.
1918 წლის 2 მაისს გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას სტუმრის რანგში ესწრებოდნენ ალექსანდრე ასათიანი, ალექსანდრე კედია, დავით ვაჩნაძე, მიხეილ მაჩაბელი, კონსტანტინე გვარჯალაძე.
1918 წლის 2 მაისს გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა აკაკი ჩხენკელი; ესწრებოდნენ: ნოე ჟორდანია, გრიგოლ რცხილაძე, გიორგი ლასხიშვილი, პავლე საყვარელიძე, გრიგოლ ვეშაპელი, კონსტანტინე მესხი, ჰაიდარ აბაშიძე და გიორგი გვაზავა; მდივანი – დავით ნახუცრიშვილი. სხდომის დადგენილებით თავდაცვის კომისიამ შეითავსა სამხედრო სექციის ფუნქციები.
1918 წლის 2 მაისს გამართულ საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომას თავმჯდომარეობდა აკაკი ჩხენკელი; ესწრებოდნენ: ნოე ჟორდანია, გრიგოლ რცხილაძე, გიორგი ლასხიშვილი, პავლე საყვარელიძე, გრიგოლ ვეშაპელი, კონსტანტინე მესხი, ჰაიდარ აბაშიძე და გიორგი გვაზავა; მდივანი – დავით ნახუცრიშვილი. სხდომაზე სამხედრო მინისტრს დაევალა საკვების ფრონტის ხაზზე გადატანა.