1918 წლის 18 მაისს გრიგოლ რცხილაძის თავმჯდომარეობის პერიოდში გამოცემული სრულიად საქართველოს ქართველ მოხელეთა კავშირის წესდების თანახმად, საბჭოს წევრთა რაოდენობა განისაზღვრა 30 წარმომადგენლით, პრეზიდიუმის წევრთა რაოდენობა – 7 წარმომადგენლით, ერთი თავმჯმდომარით, მისი ორი ამხანაგით, ორი მდივნით, ხაზინადარითა და მისი ამხანაგით.
1918 წლის 25 იანვარს საქართველოს ეროვნული საბჭოს ქონებათა სექციის სხდომაზე მოისმინეს გიორგი გვაზავას შედგენილი 1918 წლის ხარჯთაღრიცხვა და დაწვრილებით განიხილეს შემოსავალ-გასავლის მუხლები.
1917 წლის 26 ნოემბერს საქართველოს ეროვნული საბჭოს აღმასრულებელი კომიტეტის და დამფუძნებელი კრების პრეზიდიუმის სხდომაზე დამტკიცდა აღმასრულებელი კომიტეტის წევრების სია: ნოე ჟორდანია, ნოე რამიშვილი, ალექსანდრე ლომთათიძე, სილიბისტრო ჯიბლაძე, ალექსანდრე ფარნიაშილი, ჰაიდარ აბაშიძე, პავლე საყვარელიძე, გრიგოლ რცხილაძე, იოსებ გედევანიშვილი, კონსტანტინე მესხი, ვლადიმერ პავლეს ძე გობეჩია, გიორგი გვაზავა, გრიგოლ ვეშაპელი, მემედ ბეგ აბაშიძე.
1918 წლის 16 ოქტომბერს განათლების სამინისტრომ წერილი გაუგზავნა საქართველოს რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარეს, ნოე ჟორდანიას განათლების სამინისტროს გაუქმებული სასწავლებლების შესახებ. დახურულ საგანმანათლებლო დაწესებულებების სიაში შედიოდა: 1. ამიერკავკასიის სახალხო განათლების სამინისტრო; 2. ამიერკავკასიის სასწავლო ოლქი; 3. სახალხო სკოლათა დირექციები თბილისსა და ქუთაისში; 4. თბილისის ქალთა ინსტიტუტი; 5. თბილისის სამხედრო გიმნაზია.