1920 წელს გზათა სამინისტროს ტექნიკური სამმართველოს უფროსი ინჟინერი იოსებ ზაქარიას ძე ანდრონიკაშვილი იყო.
1920 წელს გრიგოლ რობაქიძის, ვალერიან გაფრინდაშვილის, ნიკო ლორთქიფანიძისა და კოლაუ ნადირაძის მონაწილეობით ქუთაისში გამოიცა ჟურნალ „შვილდოსნის“ პირველი ნომერი. ჟურნალი ღირდა 30 მანეთი.
1920 წლის იანვარში ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების საგანგებო კრებაზე გადაწყდა, ოლღა ჭავჭავაძისთვის დახმარება 2 000 მანეთამდე გაეზარდათ.
1920 წლის იანვარში ქართველთა შორის წერა-კითხვის გამავრცელებელი საზოგადოების ბინაში გაიმართა გამგეობის წევრთა საგანგებო კრება, რომელსაც ოლღა თადეოზის ასული ჭავჭავაძისას მეურვეები დაესწრნენ.
1919 წლის 30 იანვრის გაზეთ „საქართველოს“ ცნობით, დამფუძნებელი კრების თავმჯდომარე ნიკოლოზ სიმონის ძე ჩხეიძემ და მთავრობის თავმჯდომარე ნოე ნიკოლოზის ძე ჟორდანიამ ლანქარანში (აზერბაიჯანი) მცხოვრები ქართველებისგან დეპეშა მიიღეს, რომელშიც ნათქვამი იყო, რომ უხარიათ სამშობლოს დამოუკიდებლობის აღიარება და საჭიროების შემთხვევაში მზად არიან ქვეყნის დასახმარებლად.
1920 წლის 29 იანვარს ხოჯევანქის სასაფლაოზე დაკრძალეს ცნობილი საზოგადო მოღვაწე გიორგი მიხეილის ძე თუმანიშვილი.
1920 წელს საქართველოს მუზეუმის შენობის დასამთავრებელი საზოგადოების თავმჯდომარე იყო გიორგი ჟურული, წევრებად აირჩიეს ექვთიმე თაყაიშვილი, გიორგი ჩუბინაშვილი და სხვ.
1920 წელს ცნობილი საზოგადო მოღვაწე გიორგი მიხეილის ძე თუმანიშვილი გარდაიცვალა.
1920 წლის იანვარში სიმონ ლუკას ძე ავალიანმა სამეურნეო საზოგადოების ბინაში საქართველოს აგრონომიული დახმარების მოღვაწეთა პირველი ყრილობა გახსნა.
საქართველოს გარეშე საქმეთა მინისტრმა ევგენი გეგეჭკორმა საფრანგეთისა და იტალიის სამხედრო მისიათა ხელმძღვანელების მილოცვები მიიღო.
1918 წელს ექიმი მიხეილ არჯევანიძე სოხუმში გაგზავნეს სამკურნალო-სასანიტრო მდგომარეობის აღსაწერად.
1918 წელს „ტფილისის ლისტოკის“ გამომცემელ ხ. გ. ხაჩატუროვს მიუყიდნია თავისი გაზეთი ამხანაგობისთვის, რომელსაც შეადგენენ აზოვოდონის ბანკის უმთავრესი ბუღალტერი ლ. იახნინი, იენჩმენი და ძმები კარლინსკები. ხაჩატუროვიც შედიოდა ამ ამხანაგობაში.
1918 წელს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ნოე რამიშვილმა, სიღნაღსა და თელავში მოხსენება წაიკითხა მთავრობის ქმედებათა შესახებ.
1918 წელს შინაგან საქმეთა მინისტრი ნოე რამიშვილი თელავის სახელმწიფო და სასწავლო დაწესებულებებს ესტუმრა. მოინახულა ვაჟთა გიმნაზია, პირველდაწყებითი უმაღლესი სასწავლებელი და სომხური გიმნაზია.
1918 წელს ბახვის სოციალ-დემოკრატების ახალი კოლექტივის კრება გაიმართა. კრებამ პრეზიდიუმის თავმჯდომარედ ს. ბორჩხაძე აირჩია, მის მოადგილედ – მ. ბოლქვაძე, ხაზინადრად – კ. ჯინჭარაძე. თბილისში ყრილობაზე დასასწრებლად ალექსანდრე ლომთათიძე აირჩიეს. კრების გადაწყვეტილებით, უნდა განახლებულიყო მუშაობა ბახვის ეკლესიის ქურდების დასაჭერად.
1918 წლის ოქტომბერში გაიმართა პარლამენტის რიგგარეშე კრება. ბერლინიდან დაბრუნებულმა დელეგაციის მრჩეველმა, ნიკო ნიკოლაძემ პარლამენტის წევრებს წაუკითხა მოხსენეა საქართველოს დელეგაციის მიერ გერმანიასთან დადებული ოთხი ხელშეკრულების შესახებ. ირაკლი წერეთლის წინადადებით მოხსენება საფინანსო კომისიას გადაეცა.
1918 წელს გაიმართა პარლამენტის სხდომა ექვთიმე თაყაიშვილის თავმჯდომარეობით. მდივანმა წაიკითხა სოციალ-დემოკრატების, სოციალისტ-რევოლუციონერებისა და ნაციონალ-დემოკრატების განცხადებები პარლამენტის წევრთა და საპარლამენტო კომისიათა კანდიდატების სიების შევსებისა და დაშნაკცაკანების საპარლამენტო ფრაქციის დაარსების შესახებ.
1920 წელს მოკავშირე სახელმწიფოთა უმაღლესმა საბჭომ მოუსმინა საქართველოს დელეგატებს: ნიკოლოზ ჩხეიძეს, ირაკლი წერეთელსა და ზურაბ ავალიშვილს, ასევე აზერბაიჯანის მხრიდან – ბეკ ტობჩიბაშევს. კავკასიის ორივე სახელმწიფოს წარმომადგენლებმა საბჭოს დაწვრილებით გააცნეს თავიანთ სახელმწიფთა მოთხოვნები და სურვილები.
1918 წლის ოქტომბერში ქართული მუსიკალური სკოლის წარმომადგენლები შეხვდნენ მთავრობის თავმჯდომარე ნოე ჟორდანიას და დედათა ინსტიტუტის შენობის დათმობის შესახებ ისაუბრეს. ჟორდანია დახმარებას შეჰპირდა. სახელოვნო კომისიამ ალექსანდრე ახმეტელს დაავალა, დაეთვალიერებინა დედათა ინსტიტუტის შენობა იქ ქართული მუსიკალური სკოლის განსათავსებლად.